UA | RU
17 березня 2023, 18:00

Суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна: що це означає

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Це означає, що за межами РФ його мають заарештувати та передати до суду
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Це означає, що за межами РФ його мають заарештувати та передати до суду
Володимир Путін

Повідомлення про ордер на Путіна було оприлюднене сьогодні, 17 березня, пресслужбою МКС, передає RegioNews

Ордер на арешт

Також орден було видано на ім'я уповноваженої при президентові Росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Белової.

"Володимир Путін, імовірно, несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення і незаконної передачі дітей з окупованих районів України до РФ", - ідеться в повідомленні.

При цьому Львова-Бєлова також звинувачують у незаконній депортації українських дітей до РФ.

"Існують розумні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення і незаконної передачі населення з окупованих районів України до РФ на шкоду українським дітям", - ідеться в повідомленні.

Суд вирішив, що ордери є секретними для захисту жертв і свідків, а також для забезпечення безпеки розслідування.

"Тим не менш, з огляду на те, що поведінка, що розглядається в даній ситуації, імовірно, триває, і що інформування громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів", - йдеться в повідомленні.

Президент МКС Петро Гофманський заявив, що виконання залежить від міжнародного співробітництва.

"Судді видали ордер на арешт (Путіна і Львової-Бєлової, - ред.). Їх виконання залежить від міжнародного співробітництва", - заявив він.

Що дає ордер Гааги на арешт Путіна

Як пояснив генеральний прокурор України Андрій Костін, ордер Гааги на арешт російського диктатора Володимира Путіна означає, що за межами РФ його мають заарештувати та передати до суду.

"Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину - незаконної депортації та переміщення українських дітей. Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна і уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової", - зазначив він.

Костін заявив, що світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності.

"Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права. Світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Це лише початок довгого шляху до відновлення справедливості", - додав генпрокурор.

Окремо Костін повідомив у провадженнях, в яких Офіс генпрокурора здійснює процесуальне керівництво, зафіксовано депортацію понад 16 тисяч дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Але реальна цифра може бути значно більшою.

Перша реакція Росії

Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова прокоментувала рішення Міжнародного суду в Гаазі про арешт Путіна та Львової-Бєлової

"Рішення Міжнародного кримінального суду для нашої країни не мають жодного значення, зокрема з правової точки зору. Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань щодо нього не несе. З цим органом Росія не співпрацює, а можливі "рецепти" на арешт, що виходять із Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними", - заявила вона.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram