UA | RU
27 березня 2019, 13:51

Страх і жахи ГМО: реальна загроза чи казки маркетологів

Генетично модифіковані організми або просто ГМО в ЗМІ і соцмережах недолюблюють – такі продукти частенько пов’язують з онкологією та алергією. А чи дійсно все настільки погано, або ж все це грамотна антиреклама і вигадки маркетологів? Що насправді ховається під абревіатурою ГМО намагалися розібратися журналісти Аgronews.

“Дослідження показують, що ГМО продукти безпечні і поживні”, – такі твердження не так давно опублікував у своїй статті Моллі Кнудсен, магістрант програми по комунікації в області харчування Університету Тафтса.

За його словами, недовіра людей до ГМО може бути викликано плутаниною в тому, що насправді означає “ГМО”.

Чуючи слова “генетично, модифіковано” і “їжа” в одному реченні, люди уявляють собі картинку, як божевільний вчений вводить якийсь жахливий інгредієнт в яблуко за допомогою гігантського шприца. Але це зовсім ті той випадок, каже вчений.

За словами професійного дієтолога Неви Кохран, генетично модифікована частина ГМО-рослин утворюється при зміні генів насіння. Ці зміни в ДНК насіння дають рослині певні характеристики, такі як стійкість до хвороб і посухи, які неможливо досягти інакше.

Продукти з цими типами генетичних модифікацій були на ринку ще з початку 1990-х років.

Вчені провели більше 75 досліджень безпеки кожного нового сорту насіння з цими зміненими генами, щоб зрозуміти вплив на людей, тварин і навколишнє середовище. Тільки після цих суворих процесів ці продукти, які виявилися безпечними, можуть потрапити на полиці продуктових магазинів, наприклад, в Сполучених Штатах.

Зараз в США, є тільки десять культур, затверджених ГМО. До них відносяться кукурудза, соя, бавовник, рапс, люцерна, цукрові буряки, папайя, гарбуз, картопля і яблука.

Маркування без ГМО спрацювало як геніальна тактика маркетингу продуктів харчування, щоб змусити людей думати, ніби вживання продуктів без ГМО краще для здоров’я.

У 2016 році компанія Hunt провела кампанію, в якій говорилося, що вони не використовують ГМО в жодному із своїх томатних продуктів. Але! На ринку взагалі немає ГМО-помідорів!

Ця рекламна кампанія була вивертом, щоб переконати людей в тому, що томатна продукція Hunt корисна для здоров’я, оскільки не містить ГМО. “Ці заяви є просто маркетинговим інструментом, який створює страх перед абсолютно безпечними і здоровими продуктами”, – говорить дієтолог Нева.

У науковому співтоваристві існує майже загальна згода щодо того, що продукти, вирощені з насіння ГМО, безпечні для вживання.

Насправді, в 2016 році вчені опублікували 600-сторінкову доповідь, в якому наводилися результати понад 1000 наукових статей, на підставі яких зроблено такий висновок.

Однак багато людей все ще скептично ставляться до ГМО.

Згідно з новим опитуванням, проведеним Міжнародною радою з інформації про продукти харчування, 47% респондентів заявили, що в деякій мірі уникають ГМО-продуктів і роблять це головним чином через побоювання за своє здоров’я.

Трохи дивно, але все ще існує невідповідність між тим, що говорить наука, і тим, у що люди вірять.

Незважаючи на те, що ГМО-культури були на ринку майже 30 років, реальне недовіру до цих продуктів зросла з ростом інтернету і соціальних мереж.

“Як тільки інформація з’являється в інтернеті, вона транслюється в соціальних мережах, блогах і статтях, що ще більше поширює дезінформацію і страх. Важко провести різницю між тим, що заслуговує на довіру, і чиїмось особистою думкою за такою гарячою темою, як ГМО”, – говорить дієтолог Нева Кохран.

Багато вчених запитують: може настав час перестати демонізувати їжу? Органічна їжа вже давно мирно співіснує з продуктами, отриманими з ГМ-рослин.

До того ж, наразі немає жодного доказу про шкоду, заподіяну ГМО організму людини.

11 грудня 2024
"Втомлені" мости Києва: чи загрожує столиці транспортний колапс між двома берегами Дніпра
1 грудня 2024 року у Києві нарешті відкрили для руху приватного транспорту Подільський міст, що з’єднує два береги Дніпра. На цю подію містяни очікували кілька десятків років, а сам міст вже давно отр...
09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
Путін і дедлайни: як ЗСУ зривають плани Кремля на Курщині
11 грудня 2024, 20:50
На Чернігівщині Mazda врізалась у вантажівку: загинула 24-річна дівчина
11 грудня 2024, 20:26
Квитки на міжнародні потяги за 300-500 євро: посадовцям Укрзалізниці оголосили підозри
11 грудня 2024, 19:51
На замовлення росіян підпалив електропідстанцію: у Миколаєві затримали палія
11 грудня 2024, 19:27
Росіяни за день майже 30 разів обстріляли Нікопольщину: є пошкодження та постраждалий
11 грудня 2024, 18:48
На Вінниччині 5 людей отруїлися чадним газом, серед них — 3 дітей
11 грудня 2024, 18:30
У Чернівцях затримали чоловіка, який підпалив намети із гуманітарною допомогою міжнародної організації
11 грудня 2024, 18:19
Росія може завдати новий удар "Орєшніком" найближчим часом по Україні: розвідка США
11 грудня 2024, 18:06
На Рівненщині бус протаранив автобус: серед постраждалих – три дитини
11 грудня 2024, 17:45
У Росії згоріли два магістральні тепловози: в ГУР розповіли подробиці
11 грудня 2024, 17:25