UA | RU
07 березня 2019, 14:20

Кір: з початку спалаху в Україні захворіло понад 24 тисячі людей

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 8-го тижня 2019 р. на кір захворіла 2751 людина — 1 313 дорослих та 1 438 дітей. Це на 15,7% менше у порівнянні з показниками попереднього тижня (8–16 лютого). Втім, розслаблятися рано.

У відомстві наголошують, що щеплення – єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

Люди не тільки хворіють, але й помирають

За звітний тиждень у Києві від ускладнень кору померла 57-річна жінка. МОЗ України висловлює співчуття рідним. Загалом цього року померло вже дев’ять людей, серед яких дві дитини. З початку спалаху кір забрав 30 життів.

Загалом із 28 грудня 2018 р. до 22 лютого 2019 р. на кір в Україні захворіло 24 042 людини — 10 588 дорослих і 13 454 дитини. Найвищі показники захворюваності — у Львівській (загалом 3 741 людина: 1 237 дорослих і 2 504 дитини), Вінницькій (2 136: 930 дорослих та 1 206 дітей), Рівненській (2 109: 726 дорослих та 1 383 дитини),  Хмельницькій (1 779: 960 дорослих та 819 дітей) областях і м. Київ (2 083 людини: 1 179 дорослих та 904 дитини). 

Як захиститися від кору

Для надійного захисту від хвороби всі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. МОЗ закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей за календарем профілактичних щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти віком до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики. Якщо ви контактували з хворим на кір, убезпечити чи істотно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.

Чи пригнічується імунітет при щепленні?

Заяви про начебто пригнічення імунітету через щеплення та підвищені ризики ускладнень після вакцинації проти кору під час сезону грипу не мають наукового обґрунтування! Маніпуляції щодо теми вакцинації та гарантованих державою вакцин наражають на смертельну небезпеку кожного українця. Крім особистого захисту від смертельно небезпечної хвороби, вакцинація забезпечує захист і тим, хто не може отримати щеплення через постійні або тимчасові протипоказання, — завдяки колективному імунітету (коли щонайменше 95% населення навколо них вакциновано).4

МОЗ України ініціювало надзвичайні заходи для захисту від кору. У січні у Львівській області розпочато фактично спецоперацію для підвищення охоплення імунізацією дітей віком від 6 до 18 років, які пропустили планові щеплення з будь-яких причин. Надзвичайні заходи з імунізації дітей, що розпочнуться у Львівській області вже у другій половині лютого, заплановано також в інших областях України. Такі дії вже підтримали у Вінниці, яка постійно посідає друге місце із захворюваності на кір серед регіонів України.

Усі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. Зверніть увагу, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних (які часто називають «державними») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Це ті заклади охорони здоров’я, де працюють сімейні лікарі, терапевти й педіатри.

Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медичного закладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.

Наголошуємо: вакцина проти кору в амбулаторіях Приірпіння є (виробництва США та Бельгія). Дітям безкоштовно, згідно з календарем щеплень, дорослим – за епідеміологічними показаннями. Звертайтеся до своїх педіатрів та сімейних лікарів!

В Ірпені ви можете звернутися до сімейного лікаря за записом, до чергового лікаря без запису в амбулаторії.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичного щеплення, перебувають у зоні ризику.  
gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
Росіяни обстріляли передмістя Херсона: загинули цивільні
20 квітня 2025, 19:10
Крим наш 2.0. Чому так активно почали говорити про визнання Криму російським
20 квітня 2025, 18:30
Зеленський: на Торецькому напрямку воїни ЗСУ потрапили в російську засідку, є загиблі
20 квітня 2025, 17:40
На Київщині через спалювання сухої трави згоріли свійські тварини
20 квітня 2025, 17:15
РФ влаштувала провокацію в Донецьку, щоб звинуватити Україну в порушенні перемир’я, — ЦПД
20 квітня 2025, 16:40
На Херсонщині мотоцикліст підірвався на міні
20 квітня 2025, 16:05
Визнання США територій України російськими, або про скриньку Пандори, що відкриває Трамп
20 квітня 2025, 15:35
На Київщині лунатимуть потужні вибухи: що відомо
20 квітня 2025, 15:00
На Донеччині росіяни вбили 2 та поранили 5 цивільних
20 квітня 2025, 14:41
Легковик зіткнувся з маршруткою: у смертельній ДТП на Вінниччині 3 людини загинули та 8 постраждали
20 квітня 2025, 14:19