Ветеран із Вінниччини, який втратив на війні ногу, пробіг Токійський марафон
Ветеран із Вінниччини Роман Кашпур, який втратив кінцівку на війні, пробіг Токійський марафон із персональним рекордом
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає RegioNews.
"Токійський марафон 2024 року - місію виконано. Це третій марафон із ТОП-6. Це той самий вектор, який повинен був показати, чи все правильно ми робили. На годину кращий результат за всі попередні марафони - 4 години 50 хвилин. Це показник, що ми зробили усе правильно", - сказав на опублікованому після забігу відео Кашпур.
Ветеран зазначив, що дуже задоволений таким результатом. Проте відзначив, що тепер потрібно буде працювати ще краще, аби у майбутньому перевершити нинішнє досягнення.
Він подякував рідним і близьким за підтримку, а також своїм побратимам, які колись врятували йому життя. Крім того, він звернувся і до поранених українських військових.
"Поранені хлопці та дівчата, шукайте себе, займайтеся пошуком, вставайте із ліжок. Ми потрібні цій країні і ця країна потрібна нам. Наша боротьба не закінчена... Ми обов'язково переможемо на усіх фронтах і розбудуємо те, за що загинули і продовжують гинути наші побратими і посестри. Слава Україні!". - сказав спортсмен із Вінниччини.
Токійський марафон входить до ешелону найбільш престижних марафонів світу — серії World Marathon Majors. Українську команду цьогоріч підтримує Благодійний фонд "Громадянин", який взяв на себе всі питання по організації поїздки.
За інформацією БФ "Громадянин", до подолання 42 кілометрів марафону у Токіо готувалися два українські ветерани - Роман Кашпур та Юрій Козловський. Під час підготовки та проведення забігу спортсмени підтримували збір коштів на протезування та реабілітацію тяжкопоранених українських бійців.
Роман Кашпур пішов воювати добровольцем у 2016 році у віці 19 років. У 2019 році поблизу Марʼїнки підірвався на міні, втратив кінцівку. Після поранення знайшов себе у спорті. Менш ніж через рік після ампутації переміг в "Іграх героїв". У грудні 2021 року встановив рекорд України, протягнувши 16-тонний літак Ан-26 на відстань 6,4 м за 44 секунди.
Після повномасштабного вторгнення знову пішов боронити країну, через пів року повернувся додому у місто Хмільник і зайнявся волонтерством та спортом.