UA | RU
12 липня 2023, 16:25

В Україні до реєстру зниклих безвісти внесли понад 24 тисячі людей

Фото: Мілітарний

У Єдиному реєстрі зниклих безвісти наразі зафіксовано понад 24 тисячі людей, про долю семи тисяч із них нічого невідомо

Про це розповів уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко під час круглого столу, пише RegioNews.

"У реєстрі безвісти зниклих, який був відкритий на початку травня, ми наразі маємо внесених людей туди понад 24 тисяч. Певні зрушення є, тому що понад вісім тисяч ми вже таких людей знайшли, десь 60% з них – це живі люди, які були в полоні", - сказав він.

За його словами, також про близько вісьмох тисяч є інформація про їх місце перебування чи загибелі.

"Чому я вважаю, що 60-65 % людей, яких ми розшукуємо, це дійсно живі люди? Тому що в нас є плюс-мінус розуміння у яких колоніях, місцях утримання знаходиться яка кількість наших полонених, і ми знаємо цифру розшукуваних людей, яких хочемо повернути додому", - додав уповноважений.

Водночас Котенко підкреслив, що даних про місцезнаходження близько семи тисяч людей немає жодних.

Він нагадав, що пошук зниклих безвісти тривав із 2014 року.

"Після 2014 року (до початку повномасштабної війни – ред.) ми розшукували військових, ... на зараз становить 65 людей - військових, які зникли безвісти і з яких у 28 є співпадіння ДНК. Рідні з цим не погоджуються, тому маємо певну проблему з цим. І в нас є ще більше 300 людей, яких ми розшукуємо, безвісти зниклі, ми не знаємо їх місце перебування. Це що стосується людей, які зникли безвісти з 2014 року", - пояснив він.

Як повідомлялося, родини зниклих безвісти для отримання безоплатної юридичної консультації можуть звертатися за телефоном: (066) 053-11-39. Гаряча лінія працює з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 18:00.

Нагадаємо, 23 червня Україна RegioNews%20з,"%2C%20-%20йдеться%20в%20повідомленні.">повернула з тимчасово окупованих територій тіла 51 полеглого українського захисника.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
Екс-прессекретарка Зеленського Юлія Мендель зі сльозами звернулась до Путіна
12 травня 2026, 00:55
У Дніпрі водій маршрутки викинув непритомну дитину на асфальт
11 травня 2026, 23:45
НАБУ проводить обшуки у будинку Андрія Єрмака в Києві, — Железняк
11 травня 2026, 23:23
Кооператив "Династія": Єрмак вперше прокоментував підозру від НАБУ і САП
11 травня 2026, 23:15
Окупанти атакували безпілотником багатоповерхівку в Харкові
11 травня 2026, 22:59
У Києві люди у формі перекрили Банкову - ЗМІ
11 травня 2026, 22:55
Російські дрони поцілили у промислове підприємство на Сумщині
11 травня 2026, 22:42
На Дніпропетровщині ТЦК розпочав службову перевірку через загибель чоловіка
11 травня 2026, 22:33
Екс-прессекретарка Зеленського Юлія Мендель розповіла, чи вживає він наркотики
11 травня 2026, 22:30
Тримали "в заручниках" п'ять годин: на Одещині чоловік з інвалідністю подає до суду на ТЦК
11 травня 2026, 22:05