Поліція просить бути пильними: "телефонні" шахраї не сплять
Про це попереджає Департамент комунікації Нацполіції.
"Вберегтися від такого шахрайства можна, не поспішаючи віддавати гроші невідомому "доброзичливцю", а зателефонувавши на номер 102", - рекомендують поліцейські.
Вони наголошують, що жертвами "телефонних" шахраїв можуть стати як люди похилого віку, так і досить молоді громадяни, адже зловмисники тиснуть на потенційних жертв погрозами та благаннями.
"Зокрема, наприкінці лютого цього року дві літні мешканки Закарпаття стали об'єктами зазіхання телефонних шахраїв. У результаті одна з них через свою необачність втратила 5 тисяч гривень, віддавши їх начебто за порятунок сина. Натомість інша пенсіонерка зберегла 2 тисячі доларів США, не піддавшись погрозам про "неприємності для онука", - наводить приклад поліцейська прес-служба.
За словами правоохоронців, розкривати подібні злочини нелегко, адже особа, яка їх скоїла, може знаходитися в іншому регіоні або й взагалі - у місцях позбавлення волі.
Затримань "телефонних" шахраїв небагато, але вони є: "У Харкові поліцейські затримали двох молодиків, які промишляли телефонним шахрайством упродовж року. Затриманих обгрунтовано підозрюють у понад півтора десятка подібних епізодів. Збитки від їхньої злочинної діяльності становлять понад 380 тисяч гривень. Затриманим інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачено ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України".
Поліція закликає бути пильними і остерігатися підозрілих дзвінків.
"Не поспішайте передавати або перераховувати комусь гроші. Натомість найкраще - звернутися телефоном або особисто до найближчого відділення поліції чи повідомити про подію за номером 102. При зверненні необхідно надати поліцейським всю наявну у вас інформацію - від обставин інциденту до номера телефону шахрая (у разі, якщо він вам став відомий)", - просять поліцейські.