Справа проти Мазепи — начальник ДБР розповів подробиці схеми з землею Київської ГЕС
До організації оборудки навколо земель Київської ГЕС підозрюють трьох ключових бізнесменів. Фігуранти видавали територію нібито для ведення господарства, а компанії, своєю чергою, купували у них ці ділянки за безцінь та незаконно будували там елітну нерухомість
Про це повідомив директор ДБР Олексій Сухачов під час брифінгу керівників правоохоронних органів щодо результатів роботи з протидії корупції, передає RegioNews.
За словами Сухачова, схема була такою: бізнесмени видавали землі на території Київської ГЕС нібито під ведення господарської діяльності. Видача, в тому числі, відбувалась і підставним особам, яких вишукували фігуранти за 1 тисячу гривень.
Після цього компанії бізнесменів купували ці ділянки фактично за безцінь. Далі — відбувалось будівництво елітної нерухомості. Її продавали від 500 тисяч доларів і вище.
"При цьому новому власнику продавалась лише земельна ділянка. Податки від продажу будинку не нараховувались та не сплачувались до державного бюджету", — сказав Сухачов.
Водночас, щоб уникнути встановленої процедури введення житлового будинку в експлуатацію, видавали довідки, в яких вказували неправдиві дані. А саме те, що будинки побудовані ще нібито до 1991 року.
Сухачов зазначив, що наразі повідомили про підозру чотирьом учасникам схеми. Їм обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Нагадаємо, власника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали вдень 18 січня під час проходження україно-польського кордону на КПП "Медика – Шегині”.
На об'єктах Cocorde Capital 18 січня були проведені обшуки. У компанії стверджують, що слідчі дії відбувалися без ухвали суду, в бізнес-центрі вибили двері.
За версією ДБР, Мазепа нібито є організатором схеми протиправного заволодіння землями на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.
Печерський районний суд 19 січня за клопотанням Офісу генпрокурора обрав запобіжний захід інвестбанкіру, засновнику Concorde Capital Ігорю Мазепі у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 349 мільйонів гривень.
Також Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід двом фігурантам справи, до якої причетний Ігор Мазепа, а також брату бізнесмена. Їх помістили під арешт з можливістю застави.
Читайте також: Про що думає бізнес, коли чує про арешт Мазепи