UA | RU
23 травня 2024, 17:01

НБУ планує ввести обмеження на перекази між картками — деталі

фото: pixabay.com

Нацбанк України готує обмеження на перекази коштів з карти на карту до 30 операцій на місяць. Йдеться про вихідні перекази, а обмежень на прийом переказів не передбачається

Про це на зустрічі з журналістами заявив заступник голови НБУ Дмитро Олійник, передає RegioNews із посиланням на Forbes.

Фінальний варіант обмежень НБУ ухвалить упродовж місяця, зараз робочий варіант — 30 вихідних переказів на місяць та 100 000 грн.

Обмеження стосуватимуться лише Р2Р-переказів, тобто з карти на карту, вони не торкнуться платежів та інших операцій. Також обмеження не завадять волонтерським зборам, адже вхідні перекази залишаються без обмежень.

У Нацбанку пояснюють таке рішення зростанням розповсюдженості тіньових фінансових операцій, відомих як ʼдропиʼ, або ʼгрошові мулиʼ. Її суть: шахраї купляють у пересічних громадян — від пенсіонерів до студентів — персональні дані і відкривають банківські карти. Через ці карти проходять сотні і тисячі транзакцій, здебільшого на суми менш ніж 400 000 грн, адже до цього порогу операції не підпадають під фінансовий моніторинг.

За словами Олійника, такі схеми використовуються у низці галузей. Зокрема, для виплати зарплат у ʼконвертахʼ, ухилення від сплати податків, виведення коштів за кордон, для операцій при торгівлі наркотиками тощо.

Обмеження на перекази не викорінить ці схеми, а поки лише ускладнить роботу шахраїв, вважають у Нацбанку. Тож це лише перший крок для боротьби зі схемами, наступні потребуватимуть змін до законодавства, уточнив Олійник.

Запроваджені обмеження не матимуть впливу на 95-98% клієнтів банків, запевняють у Нацбанку, адже вони і так переказують кошти менше, ніж на вказані суми і роблять менше, ніж 30 переказів на місяць.

Нагадаємо, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підтвердив, що уряд готує підвищення податків для українців.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
На Тернопільщині під час спалювання сухої трави загинув 71-річний чоловік
27 березня 2026, 17:48
Викрито схему незаконного нарахування "бойових" на Донеччині
27 березня 2026, 17:15
На Волині жінка з фейковою інвалідністю намагалась вивезти свого чоловіка за кордон
27 березня 2026, 17:05
Партія "Слуга народу" провела з'їзд
27 березня 2026, 16:52
Колишній міністр організував схему фіктивного продажу зерна на 63 мільйони
27 березня 2026, 16:37
Правоохоронці повідомили про підозру експосадовцю Київської митниці, який збудував готель у Буковелі
27 березня 2026, 16:09
"Укрпошта" сплатила 255 тис. грн штрафу
27 березня 2026, 15:53
У ЗСУ з'явилася нова нагорода для військовослужбовців
27 березня 2026, 15:43
Під час евакуації поранених на Харківщині загинув відомий стендап-комік
27 березня 2026, 15:18
У Києві подружжя організувало виробництво дитячого порно: ґвалтували маленьку доньку
27 березня 2026, 15:15