UA | RU
19 лютого 2020, 17:33

Ми хочемо, щоб шахтарі знайшли нову роботу - Оржель

Профільний міністр вважає нерентабельним видобуток вугілля в Україні в нових умовах і пропонує шахтарям професійну переорієнтацію
Профільний міністр вважає нерентабельним видобуток вугілля в Україні в нових умовах і пропонує шахтарям професійну переорієнтацію

Про це повідомляє міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища на своєму сайті, пише RegioNews.

За словами міністра, спалювання вугілля негативно впливає на навколишнє середовище, оскільки вугільна галузь виробляє багато викидів і відходів.

"В країні повинна розвиватися відновлювальна енергетика тому що це - прогрес, майбутнє, а вугілля і його спалювання - минуле. Ми повинні врятувати Україну від екологічного лиха", - зазначив Олексій Оржель.

Уряд готує масштабну програму професійної переорієнтації шахтарів в рамках трансформації вугледобувної промисловості України.

"Нашим людям, які працюють в енергетиці, треба пропонувати нове майбутнє. Уряд, поважаючи роботу шахтарів, шукає, як реалізувати задумане. Ми хочемо, щоб ці люди знайшли нову роботу, а не були змушені лізти в шахти, наражатися на небезпеку", - додав міністр .

Він також констатував, що Україна змушена купувати антрацитовий вугілля для українських ТЕС, яка не видобуває жодна шахта на підконтрольній території.

"Ми авансом платимо за вугілля на складах наших ТЕС більше, ніж спалюємо, так як змінився клімат. Будемо відверті, видобуток вугілля в нових умовах є не рентабельним", - підсумував Оржель.
29 вересня 2023
Вихідні у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді: гастротури, величні замки та палаци, а також музей-тюрма
Якщо літо — час відпусток та досить тривалих подорожей, то осінь спонукає поїхати у нове для себе місто, щоб трохи перезавантажитися.
29 вересня 2023
Скандальна заява Корнієнка: чому Україна вже перейшла до "президентської держави"
Навколо "Слуги народу" і Президента розгорілася нова жвава дискусія з присмаком скандалу. Поштовхом до неї стали слова першого віцеспікера та одного з лідерів президентської партії Олександра Корнієнк...
28 вересня 2023
Кадрові призначення в Міноборони: ким Умєров замінив Маляр та інших заступників Резнікова
Новий міністр оборони України Рустем Умєров почав формувати свою команду. Кабмін уже призначив йому трьох заступників – Юрія Джигира, Наталію Калмикову та Катерину Черногоренко. Ці призначення – лише ...
27 вересня 2023
Недороблена деколонізація. Де в Україні досі залишаються російсько-комуністичні пам’ятники
В Україні ще у 2015 році набув чинності так званий закон про декомунізацію, але досі у різних містах та селах є вулиці, названі на честь радянських діячів.

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook