UA | RU
31 травня 2023, 11:41

У цій повномасштабній війні Полтавщині судилося стати надійним тилом для фронту, – Дмитро Лунін

У повномасштабній війні Полтавщина стала надійним тилом для фронтових областей. Прийняла десятки тисяч переселенців, відправляла на звільнені території десятки тонн гуманітарної допомоги, техніки й укріпляла свою обороноздатність

Про це у вівторок, 30 травня, заявив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін під час свого звіту за 2022 рік на сесії Полтавської облради.

За його словами, торік на потреби Сил оборони з обласного бюджету і бюджетів громад спрямували пів мільярда гривень, на таку ж суму надав допомогу й бізнес Полтавщини. За ці гроші зводили фортифікаційні споруди й закуповували авто, засоби зв’язку, бронежилети, тепловізори, одяг для силовиків і військових.

"Полтавщина перетворилася на фортецю. Сформовано кілька ліній ешелонованої оборони, зведено десятки кілометрів траншей і протитанкових ровів, кілька сотень ВОПів, бліндажів та капонірів", – зазначив Дмитро Лунін.

Він додав, що Полтавщина прийняла 200 тисяч переселенців і забезпечила їм базові потреби.

"Ми зробили все, щоб наш дім став їхнім домом: евакуйовували людей із зони бойових дій, виділили десятки мільйонів гривень на ремонти приміщень і безкоштовне харчування, роздавали продуктові набори. Полтавщина першою в Україні розробила обласну програму підтримки ВПО. А вже незабаром відкриємо в Полтаві перше модульне містечко", – говорить Лунін.

Загалом, за словами начальника ОВА, область розподілила майже 6,5 тисячі тонн гуманітарної допомоги, яку видавали переселенцям, постачали на Харківщину, Сумщину, до Херсонської та Миколаївської областей, а також Запоріжжя.

Дмитро Лунін зазначає, що незважаючи на воєнний стан, медицина залишалася пріоритетом області: "Можемо похвалитися новим потужним обладнанням – новий МРТ, рентген-апарат, 3D УЗД-апарат. А вже цього року в області запрацює перший лінійний прискорювач разом із КТ для лікування раку. Унікальність такого лінійного прискорювача в тому, що він опромінює будь-яку локалізацію пухлини, не вражаючи здорові тканини".

Попри війну на Полтавщині торік ремонтували місцеві дороги, додає начальник ОВА. Громади виділили 320 млн грн зі своїх бюджетів. А цьогоріч планують капітально оновити 26 км автошляхів.

Лунін окремо звертає увагу на забезпечення Кременчука теплом після руйнації місцевої ТЕЦ: "Найбільше від обстрілів постраждала Кременчуцька громада – зруйновано Кременчуцьку ТЕЦ, нафтопереробний завод та інші інфраструктурні об'єкти. Завдяки плідній співпраці держави, області й міста вдалося пройти опалювальний сезон та напрацювати рішення, які дадуть змогу забезпечити резервне джерело опалення для жителів Кременчука й надалі".

Нагадаємо, раніше Дмитро Лунін повідомляв, що на Полтавщині відкрили перший Центр реабілітаційної медицини. Там "ставлять на ноги" найважчих пацієнтів після поранень на війні чи, наприклад, після травм в аваріях. Ключове обладнання – це роботизований комплекс із Південної Кореї, який навчає пацієнта заново ходити.

Також нещодавно на Полтавщині вперше виконали трансплантацію серця.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
Жителька Сумщини вилила чоловікові на голову спирт і підпалила: суд виніс їй вирок
22 листопада 2024, 13:55
Гумові човни і 5000 доларів прикордоннику: житель Одещини намагався переправити чоловіків до Румунії
22 листопада 2024, 13:18
Із знаменитого будинку на Хрещатику у Києві приберуть радянську зірку
22 листопада 2024, 13:16
У Барвінковому на Харківщині відкрили центр підтримки мешканців громади
22 листопада 2024, 12:40
На Донеччині за допомогою партизанів українські військові знищили підрозділ дронів армії РФ
22 листопада 2024, 12:29
У Києві затримали на корупції очільницю міжрайонної МСЕК
22 листопада 2024, 12:01
У Києві горіла девʼятиповерхівка: загинув чоловік, є постраждалі
22 листопада 2024, 11:39
Зеленський позбавив державних нагород зрадників України – у списку 34 прізвища
22 листопада 2024, 11:33
У Миколаєві затримали працівника облтеплоенерго, який коригував удари росіян по місту
22 листопада 2024, 11:20
Суд у Києві постановив взяти під арешт бізнесмена Боголюбова, — ЗМІ
22 листопада 2024, 11:06