UA | RU
21 вересня 2020, 17:39 20

Фокін хоче створити в ОРДЛО тимчасовий уряд

Він також назвав терористів на Донбасі "повстанцями”
Він також назвав терористів на Донбасі "повстанцями”
Фото: Facebook

Заступник глави делегації в ТКГ Вітольд Фокін вважає, що під мандатом Ради безпеки ООН можна сформувати "міжнародний тимчасовий уряд" на непідконтрольних Україні територіях Донбасу.

Про це він заявив в інтерв'ю "Українському радіо", передає RegioNews.

За словами Фокіна, цю ініціативу можна створити для проведення там місцевих виборів.

Подібні вибори однією зі сторін визнаються сфальсифікованими, нелегітимними і т.д. А якщо це буде проведено під егідою ООН, то ніхто навіть і рот не відкриє. Вибори будуть визнані такими, що відбулися. А безпеку гарантувати можуть міжнародні миротворці, тобто військовий контингент ООН", - сказав Фокін.

Він додав, Росія раніше погодилася на такий спосіб просування до миру, але висунула умову, що військовий контингент ООН має бути зосереджений на нинішній лінії розмежування на Донбасі.

Фокін також назвав російських найманців "повстанцями".

Звичайно, з цим погодитися не можна. Потрібно або такий же контингент розташувати на кордоні з Росією, щоб припинити звідти допомогу повстанцям, або по всій території. Зрештою, в Мінських угодах написано, що можна зосередити ці війська ООН на лінії розмежування і на території, на якій будуть проводитися вибори", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу для всієї території Донецької і Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині.

Він заявив, що з обох сторін було скоєно багато злочинів, які мають бути розслідувані, а винні повинні понести покарання.

В Офісі президента України відреагували на заяви Вітольда Фокіна щодо надання особливого статусу для всього Донбасу.

Також Фокін розповів, що працює над створенням вільних економічних зон на Донбасі.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook