UA | RU
23 грудня 2020, 12:54 123

Депутати Кіровоградської облради підтримали звернення шахтарів до Кабміну

Шахтарі вимагають погасити заборгованості підприємства
Шахтарі вимагають погасити заборгованості підприємства
Фото Утренний город

Станом на сьогодні держпідприємство СхідГЗК має боргу більше ста мільйонів гривень по електроенергії. Про це заявили шахтарі під час другого засідання першої сесії Кіровоградської обласної ради.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Утренний город.

Зараз СхідГЗК виведене у простій. Підприємство добуває уран, три уранові шахти розташовані на Кіровоградщині. Води з пустот і горизонтів у шахтах наразі відкачуються, ці води є радіонуклідними.

Також у підприємства є заборгованість по електроенергії більше ста мільйонів. Коштів для погашення боргів немає. Області загрожує екологічне лихо: якщо радіонуклідні води піднімуться до рівня грунтових - у населення не буде питної води, заразяться ґрунти. Підприємство має стратегічне значення для держави і її енергетичної незалежності.

Ми хочемо донести до влади, що потрібно підтримати роботу підприємства. , - заявляють гірники.

Депутати підтримали звернення шахтарів до Кабміну.

Голова ОДА Андрій Назаренко зі свого боку нагадав, що мав зустріч з президентом і прем’єр-міністром і говорив про проблему заборгованості заробітної плати шахтарям. Денис Шмигаль пообіцяв до кінця тижня погасити гірникам заборгованість по зарплаті. Перший транш у 50 млн грн. вже зайшов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Кіровоградщині шахтарі вже третю добу перекривають автошляхи.

Підписуйтесь на RegioNews