UA | RU
05 червня 2020, 15:51 25

Що питають у кандидатів на посаду голови НСЗУ: одна з претенденток опублікувала відео співбесіди

Співбесіда з кандидатом на посаду голови Національної служби здоров`я тривала всього 12 хвилин
Співбесіда з кандидатом на посаду голови Національної служби здоров`я тривала всього 12 хвилин
Фото: Ірина Литовченко facebook

Ексглава Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства охорони здоров'я Ірина Литовченко опублікувала запис співбесіди на посаду голови Національної служби здоров'я України з міністром охорони здоров`я Максимом Степановим.

Про це пише RegioNews.

На викладеному в Youtube відео видно, що спочатку Степанов запитав чи не має Литовченко заперечень щодо відеозапису співбесіди. Потім міністр поставив претендентці 5 запитань:

  • Чи були у вас невдачі в роботі? Якщо такі були, то що було їхньою причиною? Які висновки ви зробили?
  • Ваші перші три кроки на посаді голови НСЗУ та яка їхня мета?
  • Внесення на розгляд до міністра охорони здоров'я пропозиції щодо формування державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Що ви вкладаєте в поняття цього визначення? Які б пропозиції ви зробили?
  • Чи повинен бути прозорим процес визначення вартості медичних послуг? Якщо так, що ви вкладаєте в поняття прозорості? Як вона має бути забезпечена?
  • За яким принципом, на основі чого та в який спосіб мають розраховуватися тарифи на надання медичних послуг?

Після закінчення співбесіди Степанав сказав, що після розмови зі всіма кандидатами, він як уповноважена особа вибере того, хто переміг і винесе кандидатуру на засіданні уряду для голосування.

Після цього Литовченко зауважила, що посада категорії А передбачає певні критерії, яким має відповідати кандидат. Тому під час співбесіди питання мають стосуватися саме цих критерій.

На жаль, з тих питань, які ви поставили, ви не перевіряли мої гнучкі навички, окрім питання про невдачі. Ви не перевіряли деякі жорсткі навички. Чи не бачите ви в цьому ризику?" - запитала Ірина Литовченко.

Степанов відповів, що добір проводиться через зміни, які внесені в закон про державну службу і постанова уряду регламентує його проведення, а також міністр наголосив, що нинішній кандидат – тимчасовий.

Тобто вам буде комфортно, якщо цей тимчасовий кандидат буде не відповідати усім вимогам?", – запитала Литовченко.

У відповідь Степанов повідомив, що співбесіда закінчена.

У сьогоднішньому коментарі до відео на своїй сторінці у Facebook Ірина Литовченко зазначила, що "пройшло 2 дні, відео співбесід на голову НСЗУ досі не оприлюднено на сайті НАДС". Тому претендентка виклала відео своєї співбесіди і сподівається, що її підтримають інші кандидати.

Сподіваюся, так зроблять і інші учасники "добору", щоб громадськість бачила, як насправді відбувася весь цей фарс. Раптом це простимулює Міністерство охорони здоров'я України нарешті оприлюднити абсолютно всі відео у встановленому законодавством порядку на сайті НАДС, щоби громадськість побачила, кого і спираючись на які критерії обрали на посаду" - зазначила Литовченко.

Пройшло 2 дні, відео співбесід на голову НСЗУ досі не оприлюднено на сайті НАДС. Максим Степанов, ви там ок (просто...

Опубліковано Iryna Lytovchenko Четвер, 4 червня 2020 р.


Нагадаємо, співбесіду з кандидатами провели 2 червня попри підсумки попереднього конкурсу і трьох його переможців.

Всупереч обіцянці міністра про прозорість і чесність конкурсу, Максим Степанов відмовився вести будь-яку пряму трансляцію.

Народна депутатка від "Голосу" Ольга Стефанишина спробувала зняти у прямому ефірі, як проходить відбір на голову НСЗУ.

Голова МОЗ звинуватив депутатку у спробі зриву конкурсу і заявив, що це ставить учасників у дискримінаційні умови, тому що деякі кандидати можуть бути краще підготовлені до відповідей на його запитання після трансляції співбесіди.

Ім'я переможця конкурсу ще не назвали.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews