UA | RU
23 жовтня 2020, 18:24 20

У КВУ розповіли про найбільші проблеми під час виборчої кампанії цього року

Місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня
Місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня
Фото з відкритих джерел

Одними з головних проблем кампанії з місцевих виборів в Україні стало використання тіньових коштів і застосування насильства та "чорного піару" стосовно кандидатів.

Про це передає RegioNews з посиланням на дані Комітету виборців України.

"Однією із головних проблем кампанії стало використання тіньових коштів і застосування насильства та "чорного піару" стосовно кандидатів", - ідеться в повідомленні.

Не менш важливою проблемою є використання насильства та нищення агітматеріалів конкурентів. Наприклад, на Харківщині підпалили машину кандидата від "Європейської Солідарності", це вже 11-ий випадок насильства щодо кандидатів у ході передвиборчої кампанії.

Голова КВУ Олексій Кошель наголосив на проблемі, яка полягає в тому, що члени ДВК відмовляються від голосування дома, бо вбачають у цьому небезпеку для свого здоров’я.

"Ключова проблема – держава не профінансувала належним чином засоби особистого захисту для членів ДВК. Можемо спостерігати, як держава самоусунулась від розв'язання цієї проблеми, і кожен член ДВК має самостійно думати сам як себе захистити", - зазначають у КВУ.

Серед ключових відмінностей від місцевих виборів 2015 року, які виокремили в Комітеті виборців, – це активне використання "виборчого туризму”, який розпочався внаслідок зміни законодавства, тож громадяни змогли змінювати виборчу адресу

У КВУ не виключають, що внаслідок цього результати виборів у деяких громадах можуть бути сфальсифіковані.

Крім того, голова КВУ зазначив, що кількість кандидатів на цих місцевих виборах практично така ж, як і в 2015 році, однак партій значно більше. Це зумовлене тим, що в Україні є регіональні партії, які висувають кандидатів лише в певній області чи в конкретному місті.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки грошей витратили партії на рекламу у Facebook за два місяці.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram