23.05.2018, Середа, 21:36

USD 25.9400

EUR 30.5000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Наступний етап газових переговорів Україна-Росія-ЄС пройде в Берліні

26 травня 2014

У Берлiнi в понедiлок вiдбудеться другий раунд тристороннiх переговорiв у форматi Україна-ЄС-Росiя з питань цiноутворення та умов постачання газу в Україну. Як повiдомив на брифiнгу директор департаменту iнформацiйної полiтики МЗС Євген Перебийнiс, завданням берлiнського раунду переговорiв є "пропозицiя пошуку компромiсних вирiшень проблеми, визначення прийнятної цiни на росiйський газ для України з погляду загальноприйнятої ринкової практики постачання газу в Європi, спонукання росiйської сторони шляхом переговорiв до вiдмови вiд практики нав'язування своїм торговельним партнерам полiтично мотивованих цiн на газ та iнших несправедливих умов постачання газу". Про це пише Інтерфакс-Україна.

Крiм того, за його словами, пiд час переговорiв обговорюватиметься пошук нових контрактних форматiв комерцiйних вiдносин у газовiй сферi в трикутнику ЄС-Україна-РФ, якi дали б можливiсть сторонам побудувати прозорi, рiвноправнi, недискримiнацiйнi умови спiвпрацi з урахуванням європейських норм i стандартiв у цiй галузi.

"На переговорах ЄС буде представлений комiсаром ЄС iз питань енергетики Гюнтером Оттiнгером, українська сторона - мiнiстром енергетики та вугiльної промисловостi Юрiєм Проданом та посадовими особами НАК "Нафтогаз України", РФ представлятимуть мiнiстр енергетики Олександр Новак та посадовi особи "Газпрому".