18.07.2018, Середа, 04:20

USD 26.1800

EUR 30.6300

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Прокуратура просить суд скасувати рішення Донецької міськради про референдум

04 березня 2014

Прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати рішення Донецької міської ради "Про оцінку політичної ситуації в Донбасі" від 1 березня 2014 року.

Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України. "Прокуратура м. Донецька звернулася до окружного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення Донецької міської ради "Про оцінку політичної ситуації в Донбасі" як незаконне та прийняте з перевищенням повноважень", - інформує прес-служба, передає Укрінформ.


У прокуратурі вказали, що, зокрема, проголошення мораторію на зростання цін і тарифів на товари та послуги першої необхідності є незаконним, оскільки це питання належить до компетенції Кабінету міністрів України.
Крім того, міськрада не мала повноважень щодо проголошення російської мови офіційною на території області, оскільки відповідно до ч.1 ст.10 Конституції України державною мовою є лише українська.
У прокуратурі також зазначили, що Донецька міськрада перевищила повноваження, визнаючи РФ стратегічним партнером Донбасу, та порушила вимоги закону, ухвалюючи рішення про створення муніципальної міліції.
"Прокуратура, суворо дотримуючись вимог Конституції та інших законів України, звернулася до суду з проханням розглянути позов і скасувати незаконне рішення Донецької міськради", - наголосили у ГПУ.
Як повідомлялося, 1 березня Донецька міськрада на позачерговій сесії ухвалила рішення "Про оцінку політичної ситуації в Донбасі".
Зокрема, було вирішено вважати Росію стратегічним партнером Донбасу, російську мову - офіційною на території області, а також провести референдум щодо розширення повноважень регіону в економічних, гуманітарних та кадрових питаннях.