UA | RU
14 серпня 2020, 11:48

Геращенко: Україна має порушити питання щодо зміни майданчику для переговорів по Донбасу

Нардеп наполягає проводити переговори щодо Донбасу не у Мінську
Нардеп наполягає проводити переговори щодо Донбасу не у Мінську
Фото з відкритих джерел

Влада України після подій у Білорусі має порушити питання в ОБСЄ й у "нормандському форматі" про зміну майданчика для мирних переговорів.

Про це написала у Facebook народний депутат від фракції "Європейська Солідарність", колишній член Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, передає RegioNews.

"Останні пів року, за моєю інформацією, ТКГ відбувається в скайп-режимі, через COVID. Тому нашій делегації формально не треба летіти до білоруської столиці. Але символізм назви групи, прив’язка до Мінська залишається. Й перед українською владою гостро постало питання: як з цим бути", - написала вона.

Геращенко додала, що свого часу, коли Білорусь систематично голосувала проти всіх резолюцій ООН по Криму, порушенням прав людини на окупованих територіях, вона публічно порушувала питання про заангажовану позицію країни: "Де проходять мирні переговори, підігрування РФ в міжнародних інституціях, а не нейтральність, й необхідність зміни місця переговорного майданчика".

Нагадаємо, дещо раніше чинний глава ТКГ з української сторони Леонід Кравчук назвав "червоні лінії", через які не перейде в переговорах щодо Донбасу.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
15 липня 2026
"Самопоміч" замість "Свободи": як змінюється влада на Тернопільщині
У Тернопільській області починає формуватися влада із "Самопомочі", яка змінює "Свободу"
13 липня 2026
"Я така сама людина!": з якими труднощами тяжкопоранені ветерани стикаються в мирному житті
Відсутність уваги з боку органів влади, недостатня пенсія та нерозуміння з боку громадськості. Ветерани, які отримали інвалідність на фронті, розповіли про особливості їх адаптації до цивільного життя
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
СБУ затримала "на гарячому" агента РФ, який готував підрив авто військового у Миколаєві
22 липня 2026, 11:29
Вибухи в Криму: у Ялті та Алушті виникли пожежі на електропідстанціях
22 липня 2026, 11:28
У Херсоні російський дрон влучив у маршрутку: поранений водій
22 липня 2026, 11:14
Через обстріли без світла залишаються споживачі у восьми областях – Міненерго
22 липня 2026, 10:56
На кордоні з Польщею митники вилучили партію техніки на 800 тис. грн
22 липня 2026, 10:45
Вбив після конфлікту та сховав тіло в кюветі: на Львівщині затримали підозрюваного
22 липня 2026, 10:36
У Києві на Оболоні пʼяний чоловік влаштував стрілянину в супермаркеті
22 липня 2026, 10:28
На Хмельниччині водій маршрутки домагався 12-річної дівчинки
22 липня 2026, 10:14
На Харківщині троє дітей впали у річку: 11-річна дівчинка загинула
22 липня 2026, 09:59
Удар по "Епіцентру" в Харкові: до суду передали справу п'ятьох командирів армії РФ
22 липня 2026, 09:56