18.07.2018, Середа, 21:16

USD 26.2700

EUR 30.6000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Ахметов продовжує впевнено очолювати рейтинг найбагатших українців

28 березня 2013

За даними останнього рейтингу журналу "Фокус", найбагатшим українцем знову став Рінат Ахметов зі статком у 16,8 млрд дол. Вадим Новинський з другої сходинки опустився на п'яту, а Дмитро Фірташ піднявся на одну позицію - зайняв четверте місце.

Фірташ - єдиний у першій п'ятірці, кому вдалося збільшити статок. До вартості своїх активів бізнесмен за рік додав 500 млн доларів. Він уклав одну з найгучніших угод 2012 року - отримав контроль над телевізійним холдингом InterMedia Group, купивши пакет Валерія Хорошковського. Сергій Тарута єдиний вибув з першої десятки рейтингу, передає ZN.UA.
Зниження вартості активів співвласника "Індустріального союзу Донбасу" пояснюється, перш за все, що просів ринком металургії.


Подвоїти свій капітал до 196,5 млн дол. вдалося Олександру Януковичу. Сумарні активи МАКО, яку очолює старший син президента, перевищили 1,7 млрд грн.

У нинішньому списку найбагатших "Фокусу" - 25 новачків. Найяскравіший з них - Сергій Курченко (№30). 27-річний харків'янин, донедавна не відомий громадськості, виявився одним з найбагатших людей країни. Його активи оцінюються у не менш, ніж 650 млн дол. Без підтримки молодому бізнесмену навряд чи вдалося б увірватися у великий бізнес. Експерти "Фокусу" припускають, що таку підтримку може надавати президентська родина.

За межами списку виявилися ті мультимільйонери, у кого виникли проблеми з законом. У рейтингу немає Валентина Ісака, який оголошений у міжнародний розшук, і Владислава Дрегера, що перебуває в СІЗО за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах. У списку відсутні і ті, хто пішов з життя в минулому році, - Ольга Нечитайло-Риджок і Олександр Савчук.

При складанні рейтингу оцінювалися тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами і даних, наданих самими власниками. Не враховувалося особисте майно учасників і активи, що перебувають у пасивному управлінні, право власності учасника на які чітко не простежується.

Перша десятка 200 найбагатших людей України:

1. Рінат Ахметов (SCM Group), статок 16,830 млрд дол.

2. Ігор Коломойський (група "Приват"), статок 3,645 млрд дол.

3. Геннадій Боголюбов (група "Приват"), статок 3,645 млрд дол.

4. Дмитро Фірташ (DF Group), статок 3,327 млрд дол.

5. Вадим Новинський (Смарт Холдинг), статок 3,273 млрд дол.

6. Віктор Пінчук (EastOne LLC), статок 2,150 млрд дол.

7. Костянтин Жеваго (Ferrexpo), статок 1,920 млрд дол.

8. Костянтин Григоришин (Енергетичний стандарт), статок 1,814 млрд дол.

9. Юрій Косюк (Миронівський хлібопродукт), статок 1,514 млрд дол.

10. Віктор Нусенкіс (Донецьксталь), статок 1,507 млрд дол.