23.05.2018, Середа, 21:41

USD 25.9400

EUR 30.5000

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Сумщина - у трійці лідерів з розвитку АПК

25 травня 2012

Сумська область увійшла до трійки лідерів серед регіонів України з розвитку АПК і продовжує нарощувати сільськогосподарський потенціал. Про це в щорічному звіті на сесії Сумської обласної ради 25 травня повідомив губернатор області Юрій Чмир. Про це RegioNews повідомили у прес-службі Сумської ОДА.

За словами керівника регіону, в 2011 році Сумщина демонструвала неймовірні показники. Був зібраний рекордний за всю історію урожай - 2,5 мільйона тонн зерна. Всі зернові зберігалися на власних елеваторних потужностях. В області зробили неможливе - за 2011 рік побудували 3 елеваторних комплекси і збільшили обсяги зберігання на 100 000 тонн. У 2012 році вже планується розширити потужності для зберігання зерна на 250 000 тонн.

«Ми виходимо на ринок зернових як стратегічний гравець. З розширенням елеваторних потужностей ми зможемо бути перевалочним пунктом при транспортуванні зерна, наприклад, з Російської Федерації. Головне, що Сумська область - не спостерігач, а активний учасник усіх модернізаційних процесів, які відбуваються в країні», - підкреслив Юрій Чмирь.

У сфері тваринництва Сумщина відзначилася активним будівництвом і реконструкцією комплексів. За програмою розвитку АПК, до 2012 року в кожному районі області відкриється сучасний тваринницький комплекс.

Головним секретом успіху Юрій Чмир називає системний підхід до сільськогосподарського розвитку, коли влада, бізнес та інвестори підтримують один одного, організовують ефективну роботу і разом розвивають території.

«Минулого року за рахунок соціальних договорів на розвиток територій між сільрадами та інвесторами села отримали майже 33 мільйони гривень живих коштів. В цьому році плануємо залучити на розвиток сільської інфраструктури 60 млн», - повідомив Юрій Чмирь.

Найважливіше завдання в сфері АПК, за словами губернатора, - забезпечити продовольчу безпеку регіону. Керівник запевняє, що Сумщина буде повністю забезпечена власними продуктами харчування, які виробляє на своїй території.

Протягом 2011 року по всіх категоріях господарств в області виготовлено валової продукції сільського господарства на суму 7,8 мільярда гривень, що становить 135,2% від показника 2010 року, у тому числі продукції рослинництва - 152,7%, тваринництва - 101,2 %.