23.02.2019, Субота, 00:55

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

Верховна Рада у першому читанні прийняла Законопроект "Про ринок земель"

09 грудня 2011

Сьогодні, у п’ятницю, 9 грудня 2011 року, Верховна Рада України у першому читанні прийняла Законопроект «Про ринок земель». За це проголосувало 245 депутатів. Опозиція утрималася від голосування, повідомляє "AgroNews".

До цього законопроект «Про ринок земель» розглядався у парламентському комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин, де були опрацьовані та внесені усі додаткові пропозиції та поправки. Законопроект представив голова комітету Григорій Калетник.

Сьогодні депутати ще раз обговорили головні аспекти земельної реформи та проголосували за її впровадження.

«Досі лунало багато виступів про те, що з прийняттям земельної реформи уся земля буде скуплена. Але земельна реформа не дорівнює продажу землі. Ми повинні зробити так, щоб селяни могли реалізувати своє конституційне право власності на землю, працювати на ній, заробляти гроші та передавати у спадок. Тому не треба нав’язувати власникам сільськогосподарських земель ідею продавати її», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Ринок землі має запрацювати на початку 2013 року. Прийнятий законопроект передбачає скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, заборону їх продажу іноземцям, а також продаж не більше 100 гектарів чи оренди не більше 6 тисяч га в одні руки.

Також для регулювання ринку земель буде створений Державний земельний банк.