23.02.2019, Субота, 00:49

USD 26.9000

RUB 0.3950

EUR 30.4000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

В Україні створений сервіс, що визначає рейтинг найефективніших редакторів Вікіпедії

23 липня 2013

Вже четвертий місяць поспіль українська Вікіпедія посідає перше місце за темпами зростання популярності серед найбільших Вікіпедій. Причина цього — збільшення активності авторів. Згідно з дослідженнями, кожні 10 секунд відбувається якась зміна української Вікіпедії. Щоб визначити, чиї старання приносять найбільше переглядів, був створений сервіс, розміщений на сайті wiki.ukrface.org. Про це RegioNews повідомили у прес-службі ГО "Вікімедіа Україна".

Даний сервіс дає можливість дізнатися, скільки сторінок Вікіпедії переглянуто протягом останнього місяця завдяки внеску конкретного автора.

Розробник сервісу Андрій Ільків розповідає «Цей сервіс є унікальним і не має аналогів у світі. Всі існуючі дотепер рейтинги не робили комплексної оцінки внеску автора, а враховували лише кількість редагувань, кількість створених сторінок, сумарну кількість доданих автором символів. Я вирішив, що цікаво буде дослідити, які автори є найефективнішими, тобто приносять для Вікіпедії найбільшу кількість переглядів».

Ресурс містить «Стіну слави» — список найефективніших авторів за весь майже десятирічний період існування української Вікіпедії, а також список найефективніших авторів за останній місяць.

Виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрія Пероганич вважає: «Цей рейтинг є серйозним мотиватором для редагування Вікіпедії. Адже кожен автор може побачити, як його праця вплинула на головний показник Вікіпедії — її відвідуваність. Закладений у рейтингу алгоритм спонукатиме багатьох авторів покращувати саме найвідвідуваніші статті, тобто уточнювати і поглиблювати знання про ті предмети, явища і події, якими люди цікавляться найчастіше. Бажаючі можуть також включитися в перегони за вищу сходинку на «Стіні слави».

Такий рейтинг спонукатиме користувачів не просто писати чи редагувати вже існуючі статті, а робити це якісно, щоб популярність українського сегменту Вікіпедії продовжувала зростати.

Сервіс знаходиться за адресою: http://wiki.ukrface.org