"Борець із баригами" виявився фігурантом розслідування СБУ про наркотики, - ЗМІ

Підприємець Єгор Левченко (також відомий як Єгор Буркін), який свого часу ініціював акцію "Злови баригу — отримай кеш", розшукується Службою безпеки України за підозрою у створенні організованого злочинного угруповання з виробництва та торгівлі наркотиками через Інтернет. А метою створення ініціативи може бути спроба "зачистити" конкурентів-наркоторговців та залучення нових "клієнтів"
Про це повідомляють низка ЗМІ з посиланням на розслідування видання "Обозреватель".
Про акцію "Злови баригу — отримай кеш" стало відомо, коли у лютому 2023 року на білбордах та у ЗМІ з'явилася відповідна реклама. У цій рекламній кампанії українцям пропонували грошову винагороду за інформацію про наркоторговців і нарколабораторії.
Нагадаємо, раніше RegioNews писав, що організатор акції "Злови баригу — отримай кеш" Єгор Левченко (Буркін), за даними Єдиного судового реєстру, проходить як підозрюваний у низці кримінальних справ, пов’язаних із наркоторгівлею. ЗМІ пов’язують його з широкою мережею поширення синтетичних наркотиків "Хімпром". При цьому сам він вибудовує собі імідж волонтера, який нібито допомагає ЗСУ. За різними даними, він може ховатися в Мексиці.
За даними ЗМІ, свою "волонтерську" діяльність Левченко-Буркін просуває через благодійну організацію "Благодійний фонд "Фром Харт Юей"" (From Heart UA). Саме на ім’я цієї організації та Єгора Буркіна надсилав "подяки" за благодійну допомогу один із керівників добровольчого формування "Архангели Михайла" Михайло Майман (Помогайбо). Приблизно у жовтні 2022 року Майман звинуватив Левченка в тому, що той постачав важкі наркотики на передову, ніж нібито виконував завдання спецслужб Росії щодо підриву боєздатності української армії.
Зі свого боку, Левченко звинувачував Маймана у зловживанні гуманітарною допомогою. Майман публікував велику схему наркокартелю, у центрі якої був Левченко-Буркін. Автори розслідування також зазначають, що благодійний фонд може бути зручним механізмом відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, а надання допомоги силовим відомствам є елементом корупції проти правоохоронців, які супроводжують кримінальні справи фігуранта.
ЗМІ припускають, що збір інформації про "бариг" і телеграм-канали, де продаються наркотики, "здачу" лабораторій в обмін на гроші можна розцінювати як спробу під "добрими намірами" позбутися конкурентів на ринку.
Також є інформація, що Левченко-Буркін причетний до роботи шахрайських кол-центрів, зокрема на території Польщі.








