UA | RU
23 жовтня 2023, 12:04

У Раді хочуть запровадити спецрежим оподаткування для понад 500 тисяч самозайнятих осіб

фото: pexels.com

У Верховній Раді пропонують запровадити спеціальний режим оподаткування доходів, одержаних фізособами від здійснення окремих видів діяльності. Йдеться, зокрема, про кур'єрів, таксистів, а також майстрів манікюру, перукарів і не тільки

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на відповідний законопроект №10166, та народного депутата Ярослава Железняка.

Як зазначено на картці документа на сайті парламенту, проект закону наразі наданий для обговорення, і направлений на розгляд Комітету.

Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності, був ініційований 18 нардепами.

Як пояснив один з авторів документа Железняк, нововведення покликане спростити умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів - загалом 20 видів діяльності).

Крім того, це дозволить визначити юридичну площину для діяльності онлайн-платформ відповідно до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ, пояснив парламентарій.

Це пов'язано із наміром гармонізації українського законодавства з Європейським Союзом, додав він.

"Законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo - понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур'єрів! (Цих платформ більше - Kabanchik тощо, їхня кількість зростає)" , – розповів Желєзняк.

Також зазначається, що подібна платформа для надання податкових даних про доходи таких самозайнятих осіб дозволить розв'язати проблему обліку готівкових надходжень.

"Це детінізація економіки та суттєвий крок уперед у диджиталізації податків", - каже Железняк.

Серед переваг держави нардеп назвав:

  • додаткові надходження до бюджету,
  • створення можливості "просто сплачувати податки" для понад 500 тисяч самозайнятих,
  • створення зрозумілих умов діяльності "операторів цифрових платформ".

Які переваги для громадян :

  • спрощення та автоматизація обліку,
  • низький податок - 6% (для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність).

Переходити на оплату податків за таким спеціальним режимом українці зможуть за бажанням.

"Хто захоче - залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз", - пояснює парламентарій.

Нагадаємо, раніше RegioNews розповідав, що буде з громадами, якщо з місцевих бюджетів заберуть податок з доходів військових.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...