22.07.2018, Неділя, 13:57

USD 26.3400

EUR 30.8100

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

У Херсоні вшанували англійського благодійника Джона Говарда

04 вересня 2012

2 вересня 1726 року у Лондоні народився великий філантроп – Джон Говард. Усе своє життя він присвятив боротьбі з небезпечними епідемічними хворобами – чумою, тифом і іншими хворобами. Так вже розпорядилася доля, що, коли він приїхав у 1790 році у Херсон для боротьби з епідемією тифу, він і сам захворів і помер.
У 1820 році херсонці увічнили пам’ять про Джона Говарда і встановили монументальну споруду із зображенням барельєфу видатного гуманіста у вигляді сонячного годинника з написами: «Говард. Заспокоївся 20-го січня на 65 році від народження. Alios salvos fecit (Робив інших здоровими) Vixit propter alios (Жив для інших)». Велика честь для міста, що така відома людина покоїться у херсонській землі.
З нагоди 286 дня народження Джону Говарду, 2 вересня 2012 року біля сонячного годинника зібралися учасники Благодійної Коаліції «Підтримка розвитку благодійності на Херсонщині», які поклали квіти у пам’ять про великого мецената.
У заході брали участь херсонські благодійники в особі голови Благодійного фонду, громадського діяча і меценаті Устина Мальцева, голови Обласного союзу майстрів народної творчості «Дніпровська палітра» Олега Черненко і колективу Благодійного фонду.
«Зараз існує велика проблема жорстокості і байдужості до ближнього, до друзів, до людей у цілому. Сьогодні це дуже актуально. І пам’ять про цю людину, яка віддала себе на служіння інших людей, це приклад для нас. Треба пам’ятати і шанувати його пам’ять, передавати знання про нього нашим дітям. Свідомість наших людей буде змінюватись, і добро, любов і добробут знову повернуться у наше життя», - сказав Устин Мальцев.
Також Устин Мальцев зазначив, що треба брати приклад з таких людей, вчитися у них безкорисності, доброті і гуманності.
«Джон Говард – велика людина. Його вчинки – це яскраві приклади для нашого суспільства. Хочеться, щоб таких добродійників у нашій країні, та й у всьому світі, було більше. Треба починати з малого – з поваги один до одного і турботі про оточуючих», - сказав голова Обласного союзу майстрів народної творчості «Дніпровська палітра» Олег Черненко.
Довідка. Джон Говард народився 2 вересня 1726 року у Лондоні. Він увійшов в історію як автор низки гуманістичних проектів, спрямованих на полегшення життя людей: боротьбі з чумою, реформа тюремної системи. Сучасники називали його «Говард-філантроп». У 1790 році приїхав у Херсон, що був тоді частиною Росії, боротися з епідемією тифу. Потім він планував відвідати багато місць у Криму, однак заразився сам, напевно, від своїх пацієнтів. Особистий лікап князя Потьомкіна намагався допомогти Говарду, однак марно. 20 січня 1790 року Джон Говард помер. Він похований у Херсоні, де йому встановлено пам’ятник.