18.07.2018, Середа, 04:18

USD 26.1800

EUR 30.6300

Київ

+17°
C

Новини »

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

На Одещині виявили три партії зараженого соняшнику

28 листопада 2013

У Ренійському морському порту було виявлено три партії соняшнику, засміченого карантинними бур’янами. Небезпечне насіння знайшли державні інспектори з карантину рослин у спеціальному пункті контролю. Наразі вантажі вже реекспортовано до країни-імпортера Туреччини. У першій партії соняшнику фітосанітари виявили амброзію полинолисту та сорго алепське. Друга і третя партії були засмічені лише амброзією. Всі три вантажі надійшли до Ренійського морського порту, що на Одещині, з Молдови.
Наразі партії з насінням соняшнику реекспортовані до країни-імпортера – Туреччини, де, згідно з фітосанітарними правилами, не висуваються вимоги до таких бур’янів.
Нагадаємо, що амброзія є сильним алергеном для людини і пошкоджує дихальні шляхи. У сільському ж господарстві ця рослина висмоктує величезну кількість води з ґрунту своїм корінням. Тому дерева, чагарники та культурні рослини починають в’янути. Якщо ж амброзія з’являється на полях, то може в кілька разів знизити врожайність і якість урожаю.
Через карантинний бур’ян сорго алепське значно зменшується врожайність культур і засмічується врожай. Також через могутню кореневу систему ускладнюється обробіток ґрунту.