14.12.2019, Субота, 00:06

USD 23.3000

RUB 0.3670

EUR 26.0000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Відео »

Фотоподія »

Євробляхи: Рада відклала штрафи

13 вересня 2019

Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт про відтермінування штрафів за порушення порядку ввезення авто на територію України, простіше кажучи - для нерозмитнених авто на іноземних номерах.

Запровадження штрафів перенесли на три місяці - до 22 листопада.

За це рішення проголосували 284 народні депутати.22 серпня сплив термін, після якого на власників нерозмитнених авто з іноземною реєстрацією почали накладати штрафи.

В листопаді минулого року попередній парламент схвалив закон, який дозволив розмитнити авто із єврономерами за пільговими умовами - до 22 лютого. За цією процедурою розмитнили понад 200 тисяч автомобілів.

За загальними умовами, які не передбачають штрафних санкцій, можна було розмитнити авто до 23 травня.

Після цього на власників таких авто почали б накладати штрафи. Проте у травні дату початку запровадження штрафів відклали саме на 22 серпня.

З цього дня, якщо водій перебуває за кермом нерозмитненого авто при тому, що сам не завозив його на територію України, повинен сплатити штраф у розмірі 8,5 тис. грн.

При повторному правопорушенні - 17 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу.

Залежно від того, який час авто порушує режим ввезення/транзиту, штрафи такі: від 10 до 20 діб - 17 тис. грн; від 20 до 30 діб - 85 тис. грн; понад 30 днів, а також за "втрату" та розукомплектування авто - 170 тис. грн або конфіскація авто за рішенням суду.

Під час обговорення питання спікер Ради Дмитро Разумков наголосив, що людей вже почали штрафувати і проблему треба вирішити.

Під час обговорення представники фракції "Слуга народу" не уточнили, чи будуть і надалі переносити початок покарання, чи з листопада все ж таки запрацює система штрафів для євробляхерів або ж Рада розробить нове законодавство.