21.07.2019, Неділя, 06:09

USD 25.5000

RUB 0.3970

EUR 28.6000

Київ

+17°
C

Новини »

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 0 в main_preprocess_views_view_fields() (рядок 174 із /var/www/html/regionews.ua/web/sites/all/themes/main/template.php).

Регіональні новини »

Фотоподія »

Відео »

В Україні розпочався дефіцит лікарських трав

21 листопада 2018

Серед більш ніж 2 тисяч найменувань лікарських рослин, в Україні в комерційних цілях використовується 20-30. При цьому в Україні спостерігається дефіцит таких рослин як м’ята, меліса, шавлія та солодка. Про це заявив експерт з агроефективності Мирон Пундор під час виставки-конференції «Трав’яний бізнес — 2018», передає agro-yug.

«Практично на всіх переробних підприємствах України цього року були в дефіциті материнка, м’ята та меліса м’ята та меліса, а також шавлія та корені солодки», – говорить Пундор.

Крім того, експерт зазначив, що через масовий відтік трудових резервів до Польщі, закупівельні ціни на липові суцвіття зросли до $10 за кг.

«Фіалка триколірна. Про неї мало хто згадує, але цьогоріч переробні підприємства відчували дефіцит цієї сировини, хоча ціни на неї були відносно невисокі», – додає експерт.

Пундор зауважив, що після анексії Криму в Україні утворився штучний дефіцит лаванди. Так, ціни на цю ефірно-олійну культуру зросли до 200 грн/кг. Але експерт впевнений, в найближчі роки ціни «попливуть вниз», оскільки активно ведуться закладки лаванди. Така ж ситуація і з розторопшою та шипшиною.

«Останнім часом ціни на шипшину зросли до 40 грн/кг, хоча ще недавно були 15-25 грн/кг. На сьогоднішній день перевалили за 40 грн/кг. Ну знову ж таки вже зараз закладають плантації, як тільки ринок відчує поповнення – ціни просядуть», – каже Мирон Пундор.