«Кінець епохи бідності»

Анонсований «Кінець епохи бідності» був одним з головних меседжів виборчої кампанії Зеленського. На численних білбордах зазначалася і конкретна дата: 21 квітня 2019 року.

«Кінець епохи бідності»
Анонсований «Кінець епохи бідності» був одним з головних меседжів виборчої кампанії Зеленського. На численних білбордах зазначалася і конкретна дата: 21 квітня 2019 року.


ПРО ЕКОНОМІЧНИЙ ПАСПОРТ УКРАЇНЦЯ

«...впровадити економічний паспорт українця. Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природніх благ (надра, землі тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!».

Передвиборна програма
НЕ ЗРОБЛЕНО
Зеленський не зробив жодного кроку до виконання цієї обіцянки: не вніс законопроект і навіть не презентував концепцію чи план.


ПРО ПЕНСІЇ

«Старшому поколінню — гідне пенсійне забезпечення. Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Всі страхові накопичення, зроблені людиною за життя, не будуть пропадати у фондах, а переходитимуть у спадщину».

Передвиборна програма
НЕ ЗРОБЛЕНО
Своїм указом №837/2019 від 8 листопада 2019 року Зеленський зобов'язав уряд до 30 червня 2020 року вжити заходів стосовно «запровадження обов'язкової професійної накопичувальної пенсійної системи», але не для всіх, а лише «для працівників, які зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників».
Читати більше
Лише 20 листопада 2020 року уряд вніс відповідний законопроект №4408, але стосується він не всіх працівників вищезазначених категорій, а лише тих, «вік яких на 1 липня 2021 року становить не більше ніж 35 років». Тобто старшого покоління, попри обіцянку Зеленського, це взагалі не стосується.


ПРО ЗМЕНШЕННЯ ТАРИФНОГО НАВАНТАЖЕННЯ

«Ми запровадимо одноразову «нульову декларацію» для бізнесу. Кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи. Отримані кошти підуть на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених».

Передвиборна програма
НЕ ЗРОБЛЕНО
Зеленський досі не вніс такого законопроекту.
Читати більше
20 жовтня 2020 року, звертаючись з посланням до Верховної Ради, він згадав про «нульову декларацію» та заявив, що готовий поставити крапку в цьому питанні і доручає уряду врахувати цей напрямок. Проте в проекті держбюджету на 2021 рік доходи від «нульової декларації» не передбачені, як і обіцяне Зеленським витрачання цих коштів на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених.


ПРО ПІЛЬГИ ДЛЯ ЛІТНІХ

«Сьогодні наші хлопці знаходять економічну модель, як людям, яким за 70 років, коли людина не тільки на пенсії, але і фізично не може працювати, і досить вже попрацювала на країну, не платити комуналку. Це саме для малозабезпечених людей».

17 липня 2019 року в інтерв'ю «Відверто з президентом»
НЕ ЗРОБЛЕНО
Жодних спеціальних пільг для пенсіонерів віком від 70 років не було запроваджено. Зеленський фактично відмовився від цієї обіцянки, щойно його партія «Слуга народу» перемогла на виборах, сформувала монобільшість у парламенті та призначила новий уряд.

ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

«...збільшити розмір державної допомоги при народженні дитини».

8 листопада 2019 року, указ №837/2019
НЕ ЗРОБЛЕНО
Розмір державної допомоги при народженні дитини залишається незмінним з 1 липня 2014 року — 41 280 грн. Судячи з ухваленого держбюджету на 2021 рік, підвищення цього розміру наступного року не заплановано.

ПРО ТАРИФИ

«Знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти».

2 грудня 2019 року Зеленський у відеозверненні до українців
НЕ ЗРОБЛЕНО
Навпаки, у листопаді 2020 року споживчі ціни на газ зросли, за даними Держстату, на 39,4% порівняно з листопадом минулого року.
Читати більше
Наслідком стало аналогічне підвищення цін на послуги теплопостачання для населення у грудні 2020 року.


ПРО БОРГИ ПО ЗАРПЛАТІ ШАХТАРЯМ

«Ми поважаємо вашу професію, ми знаємо, що вона недооцінена у країні багато років, ми все розуміємо. Розуміємо, є складнощі, є заборгованість — закриємо заборгованість».

6 лютого 2020 року на Львівщині
НЕ ЗРОБЛЕНО
За даними Держстату, заборгованість із виплати заробітної плати у всій вугільній промисловості на 1 лютого 2020 року (до обіцянки Зеленського) складала 522,1 млн грн. А на 11 грудня заборгованість на державних шахтах зросла до 1 млрд 890,8 млн грн.

ПРО ДОДАТКОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ

«Обійцяю створення додаткових мільйонів робочих місць» для усіх тих громадян, які у зв'язку із пандемією коронавірусу повернулися на Батьківщину.

1 квітня 2020 року у відеозверненні
НЕ ЗРОБЛЕНО
За даними Держстату, середньооблікова кількість штатних працівників у жовтні 2020 року виявилася на 128,6 тис. меншою, ніж у березні 2020-го (до обіцянки Зеленського), і на 61,7 тис. меншою, ніж у жовтні 2019-го.


ПРО ІПОТЕКУ

«Найближчим часом в Україні вперше за багато років у нас буде іпотека для кожного громадянина України під 10%».

20 травня 2020 року на прес-конференції

НЕ ЗРОБЛЕНО
Наразі у програмі «Доступне житло під 10% річних» беруть участь 5 банків, але лише «Ощадбанк» дає номінальну ставку до 10% на весь строк кредитування (до 10 років) — і не для всіх громадян України, як обіцяв Зеленський, а лише для окремих категорій (держслужбовців, працівників медичної сфери, Нацполіції, ДСНС, сфери освіти, державних організацій).

ПРО КРЕДИТИ

«Кредити ми дотиснемо у будь-якому разі, кредити ми однаково зробимо для населення максимум… до 5–6%, це дуже складно, ми будемо туди рухатися. 10% ми зробимо».

4 червня 2020 року на Хмельниччині
НЕ ЗРОБЛЕНО
За даними НБУ, у листопаді 2020 року середньозважена процентна ставка в річному обчисленні за новими кредитами у гривні (без урахування овердрафту) домашнім господарствам склала 34,7%.У травні 2020-го (до обіцянки Зеленського) - 36,5%, у листопаді 2019-го — 35,3%. Тобто до обіцяних 5–6% і навіть до 10% залишається ще дуже далеко.