Про це повідомила прес-служба НАБУ.
У відомстві зазначають, що Трубіцин є обвинуваченим у кримінальній справі про одержання хабаря.
"НАБУ розшукує обвинуваченого у кримінальному провадженні № 52021000000000144 від 23.03.2021, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (в одержанні службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням влади та службового становища, за попередньою змовою групою осіб)", - йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що Трубіцин був затриманий детективами НАБУ 9 лютого 2022 року під час отримання частини хабаря у розмірі 1,2 млн грн. За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі. 16 лютого 2023 року Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд справи Трубіцина по суті.
Нагадаємо, що у травні Трубіцин нелегально покинув територію України, використовуючи допомогу Головного управління розвідки Міністерства оборони та Служби спеціальних операцій. У зв'язку з цим суд оголосив його у міжнародний розшук.
Варто відзначити, що Трубіцин чотири рази поспіль не з'являвся на судові засідання у ВАКС, попри належні повідомлення його про ці засідання. Спеціальна антикорупційна прокуратура ініціювала стягнення в державний бюджет застави, яку сплатив Трубіцин, щоб вийти із СІЗО.
Також журналісти проєкту "Схеми" повідомили подробиці щодо виїзду Трубіцина із України. За даними журналістів, він виїхав через пункт пропуску Рава-Руська ввечері 13 травня на власній автівці Mercedes S 600 за дозволом голови Державної прикордонної служби на підставі листа від глави Головного управління розвідки Кирила Буданова.
У Головному управлінні розвідки підтвердили інформацію про те, що Трубіцин зміг виїхати за кордон завдяки листу за підписом керівника ГУР Кирила Буданова. Водночас у відомстві стверджують, що надали Трубіцину такий лист "на прохання іншої структури". Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що про виїзд Трубіцина за кордон клопотали Сили спецоперацій ЗСУ.
25 травня Трубіцин був виключений з фракції "Слуга народу". Також голова партії "Слуга народу", народна депутатка Олена Шуляк ініціювала проведення зборів Київської міської організації партії з метою відкликання Владислава Трубіцина з посади депутата Київради.
Раніше головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомляв, що Трубіцин вже був судимий. Журналіст опублікував фото рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, в якому йдеться, що Трубіцин підробив посвідчення інспектора з енергонагляду і вирушив з "документом" проводити перевірки на ринках Харкова.
В квітні цього року у ЗМІ з'явилася інформація, що Трубіцин спільно з головою Оболонської РДА Кирилом Фесиком вимагали у київського освітянина Олега Попова 100 тис. доларів за можливість взяти в оренду приміщення в Оболонському районі під свій освітній проєкт. Окрім хабаря, Трубіцин і Фесик, за словами Попова, вимагали в нього долю у бізнесі.
Крім того, за період із серпня по листопад 2022 року було організовано чотири благодійні аукціони, метою яких було оголошено збір коштів на допомогу ЗСУ та загонам територіальної оборони. На кожному з таких аукціонів збиралося близько 3-4 млн гривень, що за підсумками чотирьох заходів становило 14,5 млн гривень. Втім, куди насправді пішли ці кошти досі невідомо, адже депутат так і не відзвітував, куди пішли зібрані кошти. Також аукціони Трубіцина містили ознаки шахрайства – в аукціонах брали участь підставні особи.