Про це на брифінгу заявили голова наглядової ради Клер Споттісвуд (Велика Британія) та члени наглядової ради Бруно Лескуа (Франція) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія), які подали у відставку, передає RegioNews з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Ми дуже стурбовані майбутнім "Нафтогазу": нас турбує і фінансовий стан, і можливість вести виробництво, оскільки інвестиції не йдуть. Юрій (Вітренко) не дозволяє робити інвестиції, компанія ніби в замороженому стані, і люди бояться, - описала ситуацію Споттісвуд.
За її словами, після його призначення навесні майже не було нормального спілкування з наглядовою радою, документи від голови правління не надходили, на запитання наглядової ради він не відповідав, а з компанії почали йти талановиті керівники.
Ми просто не можемо бути ефективні в таких обставинах, оскільки ми якісь рішення ухвалюємо, а вони не виконуються, - заявила голова наглядової ради.
Таку позицію підтвердив Лескуа.
Причина, чому ми подали у відставку, що ми жодного рішення не можемо ухвалити, не хочемо бути свідками того, що робиться при Вітренку..., - сказав він.
За його словами, незалежні члени наглядової ради пропонували прем'єр-міністру тимчасово призупинити повноваження Вітренка до рішення суду за приписом Нацагентства з питань запобігання корупції, проте отримали відмову.
Ван дер Хейден стверджує, що у Вітренка також відсутня співпраця і з правлінням, сформованим при його попереднику Андрію Коболєву.
Член наглядової ради також висловив стурбованість тиском з боку уряду на компанію та її голову правління щодо збереження низьких цін на природний газ в умовах його значного подорожчання на світових ринках.
…Велика стурбованість, що буде після опалювального сезону, чи буде тоді достатньо газу, - зазначив Ван дер Хейден.
На його думку, в нинішніх умовах "Нафтогазу" необхідна міжнародна підтримка, оскільки в нинішніх умовах випуск євробондів, який планувався, неможливий.
Ван дер Хейден уточнив, що членів наглядової ради просили до зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом "не створювати жодних проблем", тому їх не можна обвинуватити у "створенні проблеми" за те, що вони подали у відставку наразі.
Як повідомлялося, сьогодні у відставку подали три незалежні члени наглядової ради "Нафтогазу".