Про це інформують у Держприкордонслужбі, передає RegioNews.
Від початку застосування SafeBorder прикордонники вже перевірили більше ніж 450 тисяч цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну та виявили серед них понад 1100 недійсних. Частина з недійсних документів мали ознаки підробок. Лише минулої доби прикордонники направили 13 повідомлень до підрозділів поліції по факту виявлення ознак кримінальних правопорушень за підроблення таких документів, а протягом останнього тижня співробітники Держприкордонслужби виявили майже 80 підробок, - повідомили в ДПСУ.
За даними прикордонників, ДПСУ почало використовувати програмне забезпечення і технічні засоби для перевірки COVID-сертифікатів з 21 серпня.
Зазначається, що найбільше підробки громадяни використовують при перетинанні кордону в пунктах пропуску на західній ділянці кордону та в аеропортах.
Окрім того повідомляється, що відповідно до даних, які містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, за останні місяці судами було винесено десятки вироків за виготовлення та використання підроблених сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 при перетинанні державного кордону України.
За даними ДПСУ, громадяни зокрема звертаються до послуг сумнівних інтернет-ділків для отримання підробного сертифікату, або ж виготовляють їх самостійно.
Прикордонники зазначають, що, за повідомленням поліції, 94% ресурсів, які пропонують продаж ПЛР-тестів та підроблених COVID-сертифікатів, є фейковими, або це робота шахраїв. Аби викривати спроби виготовлення та використання підробок, відбувається тісна взаємодія між Нацполіцією, Мінцифрою, МОЗ та Держприкордонслужбою. І на сьогодні правоохоронці вже зареєстрували понад 480 кримінальних проваджень, а також загалом встановили 1750 громадян, які скористалися незаконними послугами.
Як повідомлялося, 4 жовтня за підробку COVID-сертифікатів в Україні винесли перший вирок лікарю.