Колектив "швидкої допомоги" вимагає виплати надбавок за виїзди до пацієнтів з підозрою на COVID-19 і забезпечення засобами захисту
На протест вийшли тільки ті медики, у яких закінчилася зміна, решта ж продовжують обслуговувати виклики.
Про це повідомляє Харків Times і користувачі соцмереж, пише RegioNews.
Водії і лікарі розповіли про свої вимоги на території відділення №1 "швидкої допомоги".
За словами учасників пікету, вони регулярно піддаються загрозі зараження коронавірусом. Спецкостюми, які їм нещодавно видали, рекомендують використовувати лише в "крайньому випадку". Крім того, для співробітників діє ряд обмежень.
Лікарів не відпускають ні поїсти, ні попити. Волонтери, дали добро нас погодувати, так підстанція не відпускає. Кажуть: "Ні, стійте, які обіди". Гаразд ми, чоловіки, можемо кудись, вибачте, в кущі сходити, а жінкам як, особливо в критичні дні? Як вони повинні 12 годин терпіти? Що це за скотиняче ставлення до людей", - каже водій швидкої Микола Устименко.
Обіцяні президентом 300% доплати не дісталися багатьом співробітникам швидкої допомоги. Крім того, на початку поширення COVID-19 медикам доводилося ризикувати через невіру керівництва лікарень у загрозу вірусу.
"У березні був виклик. Вийшла завідуюча, Голубовська Катерина, дала нам спецкостюми. Підійшов хлопець, він контактував з тими, що приїхали з Польщі. У нього був кашель, температура більше 39 градусів. Ми його повезли до інфекційного відділення. Коли під'їжджали, фельдшер подзвонив до головлікаря і запитав, в який бокс розміщувати. На що була відповідь: що ви собі дозволяєте, зніміть маскарадні костюми і везіть у "четвірку" просто як з ГРВІ", - розповів водій швидкої Юрій Болховітін.
На офіційній сторінці харківського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Facebook опубліковано відео, в якому сім чоловік у формах працівників "швидкої медичної допомоги" заявили, що анонсованої в соцмережах страйку працівників "швидкої" не буде.
Директор центру екстреної медичної допомоги Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта заявив, що не згоден із звинуваченнями і запевняє, що 300% надбавки були виплачені 224 співробітникам в строк. Це ті люди, які їздили на виклики до хворих з підтвердженим коронавірусом.
Забашта посилається на рішення Кабміну, яке регулює доплати, і вважає, що його підлеглих обдурили.
"Вчора приїжджав заступник голови ХОДА Михайло Черняк. Ми поспілкувалися з колективом і з'ясувалося, що більшість підписів там підроблено або зроблені з необережності. Це інша справа, ми не чіпаємо. Але коли ми послухали людей з'ясувалося, що у всіх своя думка. Хтось вважає, що цю суму повинні були розділити на всіх порівну. Інші пропонують, щоб платили тим, хто виїжджав на підозра на COVID-19, не важливо, підтвердився він чи ні", - заявив Віктор Забашта.
Керівник комунального закладу охорони здоров'я також впевнений, що у його підлеглих достатню кількість засобів захисту. За словами Забашти, у кожної бригади є дві пари комбінезонів, маски потрібно міняти кожні три години, гумові рукавиці, щитки і окуляри.
Після акції медики і водії швидкої передали звернення з вимогою вирішити озвучені проблеми чолі ХОДА Олексію Кучеру.
Обласна влада відреагувала на вимоги медиків "швидкої" повідомленням на сайті ХОДА з посиланням на інформацію Департаменту охорони здоров'я.
"За інформацією ВПП ХОР "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", у квітні 2020 у наданні медичної допомоги хворим COVID-19 брало участь 244 працівника центру (загальна кількість людей, що працюють в центрі, — 2395).
За останній тиждень, за даними Департаменту охорони здоров'я ХОДА, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав від НСЗУ два фінансових транші для сплати 300% надбавок своїм співробітникам. 14 травня Центр отримав 3 млн 320 тис. 673 грн для оплати 300% 152 працівникам.
15 травня надійшов другий транш. Загалом працівникам Центру 15 травня проведена оплата в розмірі 5 млн 366 тис. 333 грн. Всі 244 працівника вже отримали кошти", — йдеться у відповіді ОДА.
Реакція особисто Олексія Кучера на протести медиків поки невідома.
Нагадаємо 14 регіонів виплатили надбавки медикам, а Буковині, де найбільше хворих COVID, не вистачило грошей.