Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко, передає RegioNews.
За даними слідства, у день Вербної неділі російські війська завдали удару двома балістичними ракетами типу "Іскандер-М".
Внаслідок атаки загинули 35 людей, серед них двоє дітей, ще 125 осіб дістали поранення, зокрема 22 дитини.
Також було зруйновано та пошкоджено понад 70 будівель, частина з яких є об'єктами історичної спадщини, а також 36 транспортних засобів і автобуса.
Орієнтовна сума матеріальних збитків становить близько 200 млн грн.
Встановлено, що ініціювали та віддали першочерговий наказ на атакугенерал-полковник Олексій Кім та полковник Василь Соловйов. Підготовку та координацію забезпечували:
Безпосередні накази на пуски ракет віддали полковники Роман Полушин і Сергій Пономарьов.
Їм усім заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, що спричинили загибель людей).
Відео наслідків атаки – за посиланням.
Нагадаємо, військова контррозвідка та Служба безпеки зібрали доказову базу на бійці РФ, який 18 червня 2025 року розстріляв полоненого воїна ДПСУ під час боїв на Сумщині. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.