Про це передає RegioNews із посиланням на українську громадську організацію Центр протидії корупції.
"Денис Селін з Громадського Контролю пішов далі і виявив, що 14 (!) чинних керівників обласних прокуратур отримують пенсії. Ми копнули ще глибше і проаналізували заступників керівників обласних прокуратур. В підсумку знайшли ще 25 прокурорів, які отримують пенсії. Зокрема, у Харківській та Сумській областях вся прокурорська верхівка отримує пенсії. Так як середній вік цих діячів складає 45 років, то скоріш за все це виплати саме за (фейкову?) інвалідність, а не вислугу років. Лише ці чотири десятки керівників прокуратур за минулий рік отримали понад 11 млн грн пенсій", – йдеться в повідомленні.
Ймовірно, всі прокурори отримали ці гроші без жодної затримки. Водночас українські військові з пораненнями місяцями не можуть отримати свої виплати, які значно менші за прокурорські пенсії.
У Центр протидії корупції констатують, що це тільки "верхівка айсбергу”. Зазначається, що серед купи керівників різноманітних департаментів та відділів, суддів, поліції, ДБР також поширене явище "виплати за фейкову інвалідність”.
"Тому не дивно, що керівники МСЕКів стали доларовими мільйонерами. Бо багато з тих, хто мав би контролювати їхню діяльність, самі скористались послугами МСЕК", – переконані в Центрі протидії корупції.
Нагадаємо, раніше журналіст Юрій Бутусов оприлюднив інформацію про те, що 49 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність, "дахуючи" корупційну схему скандальної голови МСЕК Тетяни Крупи. Зокрема, журналіст описав застосовану злочинну схему та навів перелік імен усіх прокурорів.
Офіс генпрокурора повідомив, що проведе службове розслідування щодо отримання інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
Самого керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили із займаної посади на тлі скандалу з інвалідністю у підлеглих. Він написав заяву про звільнення за власним бажанням.