Про це сказала очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк в інтерв'ю "РБК-Україна", передає RegioNews.
"Ми все ж очікуємо, щоб нарешті уряд поставив у цьому питанні (щодо бронювання, - ред.) навіть не крапку, а хоча б дав правила, за якими можна зараз рухатись і не чекати відповідного закону", - заявила вона.
Водночас народна депутатка наголосила, що у Верховній раді не хочуть, щоб підходи щодо бронювання формувалися у "ручному режимі", тому розраховують, що уряд напрацює правила.
"Для цього уряд, Міністерство економіки, перш за все, повинні напрацювати всі правила. Третій рік війни, і нам всім би хотілося, щоб такі чіткі та зрозумілі правила з’явились якомога швидше, щоб і зняти напругу, яка на сьогодні є у представників бізнесу, і продемонструвати суспільству прозорі та налагодженні процеси", - сказала Шуляк.
Депутатка також висловилася, що ті правила бронювання, які діють сьогодні, викликають нарікання у суспільстві. Зокрема, більшість підприємців незгодні з термінами, на які можна забронювати працівників.
"Тому ми спільно з бізнесом подавали правку, яка стосується, як мінімум, того, щоб бронювання було на рік і з можливістю автоматичного продовження бронювання для того, щоб не виникало таких шпарин в законодавстві, де може постраждати, зокрема, економіка", - додала вона.
Зазначимо, раніше з'явилася інформація, що у Кабміні хочуть звільняти від мобілізації тих, у кого висока заробітна плата.
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації.
Як повідомлялось раніше, до законопроєкту про мобілізацію уже подали майже 4,2 тис. поправок. Народна обраниця від партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз розповіла, скільки правок у новий законопроєкт про мобілізацію внесли депутати кожної з партій.
Новий законопроєкт про мобілізацію, зокрема, передбачає створення електронного кабінету військовозобов’язаного, а також зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Про всі пропозиції законопроєкту RegioNews розповідав у своїй статті.