Про це заявила Всесвітня боксерська організація, передає RegioNews.
Український боксер та його команда офіційно повідомили WBO про своє рішення без розголошення деталей щодо його причин.
В результаті переговорів із представниками організації сторони домовилися про добровільну відмову від чемпіонського поясу.
Як відомо, Усик здобув титул WBO у вересні 2021 року, коли переміг британського боксера Ентоні Джошуа. Відтоді він п'ять разів успішно захищав свій статус чемпіона, зокрема у реванші з Джошуа, а також у боях із Даніелем Дюбуа (двічі) та Тайсоном Ф'юрі (двічі).
Оскільки наступним суперником Усика мав стати новозеландець Джозеф Паркер, що претендував на титул за лінією WBO, перенесення бою змусило Паркера битися з британцем Фабіо Вордлі за тимчасовий пояс організації. У цьому поєдинку новозеландець зазнав поразки.
У підсумку повноцінний чемпіонський титул WBO переходить до Фабіо Вордлі, який тепер очікує на визначення наступного опонента.
Бій Усика з Вордлі, який спершу планували провести у першій половині наступного року, орієнтовно в березні, тепер скасовується.
Нагадаємо, раніше Олександр Усик анонсував новий поєдинок у 2026 році. Спортсмен, якому наразі 38 років, зазначив, що продовжить виступати на рингу до 41 року. Після завершення спортивної кар'єри він планує збудувати академію спорту, щоб і сам тренуватися, і допомагати тренувати інших.