Про це повідомляє аналітичний проєкт EastFruit, передає RegioNews.
Фахівці розповіли, що українські фермери почали переглядати встановлені раніше ціни на продукцію. Подорожчання картоплі в березні призупинилося. Це сталося через спад торгової активності. Тому фермери стали знижати ціни на картоплю, хоча запаси вже виснажені.
"Так, якщо ще тижнем раніше ціни на картоплю відповідної якості в Україні нерідко доходили до 30 грн/кг ($0,73/кг), то вже на сьогодні вони формуються в діапазоні 18-28 грн/кг ($0,44-0,68/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня", - розповіли аналітики.
Слід зазначити, що в Держстаті ділилися статистикою цін на продукти в Україні. Зазначалось, що ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Зокрема, на 5,5-0,9% зросла вартість овочів, соняшникову олію, безалкогольні напої, хліб, масло, продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти, молоко та молочні продукти, фрукти, рибу та продукти з риби.