Про це інформує пресслужба прокуратури Одеської області, повідомляє RegioNews.
За інформацією правоохоронців, директор гірничодобувного підприємства замість дозволеного геологічного вивчення надр, налагодив незаконний промисловий видобуток вапняку – черепашника. При цьому, роботи проводилися без необхідних дозвільних документів та з порушенням вимог законодавства.
До оборудки він залучив інженера-технолога свого підприємства та двох шахтарів. Добування копалини здійснювалось за допомогою спецобладнання у мережі підземних лабіринтів, де знаходилися виробничі потужності.
Ділки маскували свою діяльність офіційним дозволом на геологічне вивчення вапняку Тихівської ділянки, хоча реальні місця робіт значно відрізнялися від зазначених у документах координат. Отримане каміння використовували як будівельний матеріал і продавали замовникам.
Правоохоронці задокументували видобування та збут корисних копалин на майже 1,3 млн грн. Ділків затримали під час продажу чергової партії виготовленої продукції.
Під час обшуків підпільних шахт, цехів і помешкань фігурантів вилучено спецтехнику, понад 8 тисяч одиниць продукції, товарно-транспортні накладні, чорнові записи та електронні носії з доказами злочинної діяльності.
Чоловікам повідомлено про підозру за фактом незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення та легалізації злочинного майна. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, правоохоронці припинили незаконний видобуток вугілля на території, прилеглій до шахти Свято-Покровська у селищі Курицине Краматорського району.
Раніше повідомлялося, що поліція розслідує незаконний видобуток глини в Кременчуцькому районі на Полтавщині.