Про це повідомляє Харківська ОВА, передає RegioNews.
Цільова аудиторія, для якої розробили чат-бот - це діти в альтернативних формах сімейного виховання Харківської області у віці від 6 до 18 років. Наразі в регіоні функціонує 133 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 885 дітей пільгової категорії. Також зареєстровані 226 патронатних сімей, в яких налічується 378 дітей.
"Опція покликана стати важливим інструментом, за допомогою якого дитина може отримати допомогу від фахових психологів, повідомити про небезпеку чи кризову ситуацію, а також ознайомитися із освітньо-пізнавальними матеріалами. Пілотною для тестового режиму роботи чат-боту стане Кегичівська тергромада", - зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.
Особливості "Турботика" - це цілодобове екстрене реагування на небезпечні ситуації, доступний та простий інтерфейс для користування дітей, котрі можуть читати та писати. Після реєстрації в головному меню користувач може обрати наступні розділи:
Чат-бот "Турботик" створили за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Наразі бот реалізований на платформах Telegram та Viber. Триває робота з його впровадження у WhatsApp.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України разом із ЮНІСЕФ працює над покращення доступу до дитячої освіти під час криз та відновлення в Україні. За підтримки Харківської ОВА вихователі дитсадків регіону пройшли відповідне навчання в столиці. Їх навчали, як підтримувати ментальне здоров’я під час криз.