Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко у телеефірі, передає RegioNews із посиланням на Укрінформ.
Демченко спрогнозував, що така тенденція й надалі зменшуватиметься через складні погодні умови.
"Протягом останніх кількох місяців динаміка спроб незаконного перетину кордонів йде до зниження. Якщо порівняти піковий місяць липень і станом на зараз, то це зменшення на 20% кількості осіб, які намагалися незаконно перетнути кордон. Ми прогнозуємо, що й надалі кількість таких охочих меншатиме через погодні умови, які стануть перепоною на їхньому шляху", – зазначив речник ДПСУ.
Також, за словами Демченка, завдяки ретельним перевіркам прикордонниками дещо зменшилася кількість осіб, які намагаються перетнути кордон за підробленими документами.
"На шляхах, де можна легально перетинати кордон, також є такі випадки, коли громадяни намагаються використати підробні документи або сфальшувати умови, які дозволяють перетнути кордон відповідно до правил. Але наші експерти ретельно перевіряють документи – особливо у категорії чоловіків 18-60, бо саме їм під час дії воєнного стану обмежено можливість залишати Україну, окрім тих, хто відповідає умовам перетину кордону і має відповідні документи.
Останнім часом кількість охочих перетнути кордон з підробними документами дещо знизилася порівняно з минулим роком", – резюмував речник ДПСУ.
Нагадаємо, раніше правоохоронці викрили на незаконному збагаченні керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, що обіймає керівну посаду у обласному управлінні Пенсійного фонду. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн доларів у різних валютах.
5 жовтня їй оголосили підозру, а 7 жовтня - взяли під варту. Повідомлялося, що начальниця Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа оформила інвалідність всім чоловікам своєї родини. Їх не мають права мобілізувати, вони можуть спокійно виїжджати за кордон.