Про це повідомляє RegioNews з посиланням на СБУ та Нацполіцію.
У рамках слідства правоохоронці провели 48 обшуків та вилучили понад 14 млн грн, документацію, мобільні телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку тощо.
За даними слідства, що організувала схему 50-річна жителька Рівненського району разом зі своїм двома знайомими. До "справи" жінки залучили медичних працівників, серед яких посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру.
"Оборудку організувала очільниця місцевого агентства нерухомості та дві її підлеглі, які залучили до незаконної діяльності 26 медпрацівників. Серед них – посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру", - розповіли в СБУ.
У поліції також розповіли про випадок, який допоміг викрити злочинну схему. За грошову винагороду учасники схеми пообіцяли 47-річному чоловіку допомогти уникнути мобілізації, виготовивши для нього фіктивну довідку про інвалідність. За ці "послуги" жінки спершу оцінили в 11 400 доларів, а згодом збільшили ціну ще на 5 300 доларів.
Правоохоронці затримали одну з фігуранток під час отримання частини коштів. Трьом організаторкам схеми повідомили про підозру, їм загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Двом затриманим суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, а третій фігурантці – домашній арешт.
Нагадаємо, правоохоронці викрили на незаконному збагаченні керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, що обіймає керівну посаду у обласному управлінні Пенсійного фонду. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн доларів у різних валютах.
5 жовтня їй оголосили підозру, а 7 жовтня - взяли під варту. Повідомлялося, що начальниця Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа оформила інвалідність всім чоловікам своєї родини. Їх не мають права мобілізувати, вони можуть спокійно виїжджати за кордон.