Про це йшлося прес-конференції у медіацентрі Україна-Укрінформ, передає RegioNews.
Директор Український гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий зазначив, що у воду протягом 7-9 діб скинули близько 5,7 тисячі тонн продуктів переробки цукру. Йдеться виключно про органічні речовини.
"Велика кількість продуктів переробки була у розчинному вигляді. Як тільки ця маса надходила до річки Сейм, вона практично за кілька годин знищила весь кисень. Тому що одна молекула фруктози "споживає" 12 молекул кисню", - пояснив чиновник.
Він зазначив, що Десна доволі добре очищується від забруднення.
"Підвищується кислотність води, здійснюється насичення киснем шляхом гідробіологічних процесів... Ми можемо навіть не спостерігати забруднень у Києві. Але ми повинні бути на жорсткому контролі", – запевнив керівник інституту.
Осадчий додав, що вода у криницях в сільській місцевості є абсолютно безпечною, адже зв’язку між поверхневими та підземними водами немає.
За словами головного санітарного лікаря Києва, керівника Київського міського Центру контролю та профілактики хвороб Сергія Чумака, відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок Сейм та Десна займе 2-3 роки.
Нагадаємо, раніше у "Київводоканалі" заявили, що через забруднення річки Десна місто Київ може зіткнутися з серйозною проблемою - доведеться перейти на альтернативні джерела водопостачання.
Водночас у КМДА запевнили, що ситуація під контролем і Київ готовий до надзвичайних ситуацій у випадку погіршення якості води через забруднення річок. За прогнозами Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягти Київщини 14−16 вересня.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що забруднення річки Сейм спричинене викидом нечистот з цукрового заводу в російському селищі Тьоткіно.