Про це повідомляє прес-служба САП, передає RegioNews.
Зазначається, що прокурор направив до суду обвинувальний акт щодо депутата Київської міської ради (голови однієї з постійних комісій Київради) за звинуваченням в одержанні 1,39 млн гривень неправомірної вигоди.
Також зазначається, що 14 червня 2024 року детективи заочно повідомили фігуранту про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України. Крім того, як зазначають у САП, про підозру повідомлено його помічнику та наближеній особі.
За даними видання "Слово і діло", йдеться про депутата Київської міської ради від "Слуги народу" Владислава Трубіцина, його помічника Артема Білинського та наближеної особи Іллі Ліфа.
За версією слідства, на початку 2021 року депутат Київради Трубіцин за пособництва свого помічника Артема Білинського та наближеної особи Іллі Ліфа висловив прохання громадянину України надати неправомірну вигоду у сумі 30 000 доларів. За ці гроші політик мав вчинити дії щодо призначення конкретної особи на посаду заступника директора КП "Житній ринок", а у подальшому на посаду директора.
Нагадаємо, Владислав Трубіцин залишив Україну у травні 2023 року через пункт пропуску Рава-Руська. Пересувався він власним автомобілем Mercedes-Benz S-Class S600.
Як встановили журналісти проекту "Схеми", виїхати колишньому депутату вдалося на підставі листа від Головного управління розвідки. У ГУР підтвердили цю інформацію, проте уточнили, що надали Трубіцину такий лист "на прохання іншої структури". Згодом ЗМІ з'ясували, що про виїзд екс-депутата за кордон клопотали в Силах спецоперацій ЗСУ, яких депутат нібито пообіцяв забезпечити спецобладнанням.
Трубіцина підозрюють в отриманні 1,4 млн грн хабаря за вирішення питань щодо розміщення МАФів у Києві. Наразі він оголошений у міжнародний розшук та позбавлений мандата депутата.
Однією із ключових фігур у всіх схемах Трубіцина, схоже, також був його давній соратник, голова Оболонської РДА Кирило Фесик. Як раніше розповів виданню RegioNews один із київських підприємців, обидва чиновники спільно використовували свої повноваження, щоб отримувати "додатковий прибуток" від місцевого бізнесу. В Київраді навіть зверталися до президента із проханням перевірити компетентність Кирила Фесика на посаді голови РДА.
Після низки корупційних скандалів Фесик вийшов зі списку засновників та власників благодійного фонду "Рідна Оболонь", який вони свого часу заснували із Трубіциним. Фонд змінив свою назву та адресу реєстрації.