На цьому наголосила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії "Слуга Народу” Олена Шуляк, передає RegioNews.
За її словами, станом на 10 липня мешканці Києва і області подали майже 25 тисяч заяв на компенсацію єВідновлення. Проте враховуючи нещодавну атаку цих заяв має стати ще більше. Зауважимо, що в цілому за півроку кількість заяв на компенсацію від мешканців Києва і Київщини зросла на 33%.
"Як показує практика, обізнаність наших громадян щодо можливості отримати компенсацію за пошкоджене і знищене в результаті збройної агресії РФ житло все ще лишається невисокою, тому про неї потрібно говорити і нагадувати. Навіть ті з українців, які про програму єВідновлення знають, можуть досить скептично до неї ставитись - як до чергової обіцянки, яку по факту не виконують. Але тут є надзвичайно переконливий аргумент - станом на сьогодні українцям вже погодили виплату за знищене і пошкоджене житло за загальну суму в 7,5 млрд гривень лише по Київському регіону (місто та область). Що може бути більш переконливим, ніж реальні цифри?”, - підкреслила Шуляк.
Вона наголосила - мешканцям Солом'янського, Дніпровського, Дарницького, Святошинського, Деснянського, Шевченківського та Голосіївського районів Києва, житло яких постраждало або було взалі знищено російськими ракетами, потрібно невідкладно подаватись на компенсацію.
Нардепка пояснила, алгоритм для отримання компенсації єВідновлення наступний:
У випадку знищеного житла алгоритм трохи інший. За словами Шуляк, для цього громадянину необхідно подати звернення про фінансування придбання житла, щоб забронювати відповідні кошти. Для цього потрібно оновити застосунок Дія до останньої версії, після чого в розділі єВідновлення відкрити вкладку "Сертифікати на житло" та натиснути "Забронювати кошти". Протягом 5 робочих днів заявнику надійде підтвердження в Дії про те, що кошти заброньовані. Після цього на придбання нової нерухомості у громадян є 30 днів.
"Щоб придбати нове житло, потрібно подати звернення про фінансування придбання житла, аби забронювати кошти на купівлю нової домівки. Але перед тим, як бронювати кошти, необхідно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості. Для цього потрібно звернутись до державного реєстратора речових прав через ЦНАП чи до нотаріусів, які мають повноваження державних реєстраторів", - зазначила Олена Шуляк.
Вона також зауважила, що мешканці Київщини і Києва почали не лише частіше подаватись на компенсацію, а і активніше використовувати цільові кошти з неї. Так, станом на 5 лютого за, зокрема, знищене житло 304 заявники, яким таку компенсацію погодили, придбали нові домівки на загальну суму в 897 млн гривень. Станом на 10 липня, таку покупку на загальну суму в 5,3 млрд здійснили 1344 громадянина.
"Це говорить не лише про зростання кількості поданих заяв і погоджених виплат, але і про збільшення темпів використання сертифікатів єВідновлення, які і є, по суті, цільовими коштами для придбання нового житла. Ми бачимо, що за півроку кількість мешканців Київщини і Києва, які вже отримали нові домівки в обмін на сертифікати, зросла більше ніж в 4 рази”, - зазначила парламентарка.
Вона також наголосила, що Україна має якнайшвидше розширити програму єВідновлення для громадян, чиї домівки розташовані на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) і надати компенсації за знищене житло. Зволікання з цим грає на руку окупаційному режиму, адже користуючись нерішучістю України у виплаті компенсацій, Росія може вплинути на настрої громадян, які через відсутність домівки, можуть назавжди залишитися з країною-терористом.
Нагадаємо, внаслідок ракетного удару російських військ по Києву 8 липня загинули 33 людини. Також 121 людина постраждала, з них десять дітей.