Про це сказав народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю OBOZ.ua, передає RegioNews.
За словами члена комітету ВР, немає жодних проблем і з вилученням транспортних засобів. Йдеться про або тимчасове вилучення, або безповоротне вилучення, але з компенсацією вартості цих транспортних засобів. Це правило існує в чинному законі про мобілізацію, який передбачає можливість мобілізації транспортних засобів підприємств, організацій і громадян.
"Ми в цьому законі конкретизували, що якщо транспортний засіб є єдиним джерелом забезпечення існування людини або це єдиний у людини транспортний засіб, то він не може бути вилучений. Але якщо є більш ніж один транспортний засіб, якщо вони можуть потенційно бути пристосовані до виконання завдань сектору безпеки і оборони, то вони можуть бути вилучені", – говорить Веніславський.
Але йдеться винятково про специфічні транспортні засоби: вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, спеціальну техніку, яка може працювати в умовах бездоріжжя.
"Тому я думаю, що 90% громадян точно не варто перейматися про ці норми, які ми уточнили", – зазначає нардеп.
Він наголосив: треба розуміти, які транспортні засоби підлягають мобілізації. Збройні сили формують перелік потреб, потім у конкретних адміністративно-територіальних одиницях в областях створюються мобілізаційні замовлення і вони ставляться на облік у ТЦК і СП й можуть бути вилучені.
"Але це не означає, що вони обов’язково будуть вилучені. Легкових транспортних засобів точно в таких потребах немає", – підсумував Веніславський.
Нагадаємо, Верховна Рада схвалила в другому читанні закон про мобілізацію №10449. Одна з новацій включає вилучення у громадян автомобілів на потреби Збройних Сил. Норма не поширюється на тих, хто має лише одне авто.
Читайте також: Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію