Про це повідомила Європейська бізнес-асоціація, передає RegioNews.
Що передбачає концепція
Відповідно до запропонованої моделі, бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних співробітників. Однак є умова – відсутність податкових боргів та сплата військового збору на кожного працівника за формулою 1,5% від зарплати плюс фіксована ставка у розмірі 20 000 грн/місяць.
Для ФОП діятиме додаткова вимога – подання довідки про наявність обороту на суму, не менше ніж вартість трьох місяців бронювання для підтвердження реальної активності.
Стратегічні підприємства не підпадатимуть під нові правила. Для цих буде залишатися чинною постанова №76 про бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.
Як буде відбуватися бронювання - етапи
1. Сплата збору. Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у разі ФОП – довідку про рух коштів.
2. Верифікація. Податкові органи в онлайн-режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка особи заброньованого. Людина отримує жовтий QR-код, що підтверджує процедуру бронювання. Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані в Центрі надання адміністративних послуг для валідації бронювання.
3. Оновлення даних. Заброньована особа відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR-код, що підтверджуватиме його бронювання.
На кого не розповсюджується бронювання
Модель діятиме на всіх найманих працівників та ФОП, але не розповсюджуватиметься на дефіцитні військово-облікові спеціальності. Компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати.
У повідомленні також наголошується, що економічна бронь не даватиме дозвіл на виїзд за кордон.
Зазначимо, раніше з'явилася інформація, що у Кабміні хочуть звільняти від мобілізації тих, у кого висока заробітна плата.
Читайте також: Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації