Про це розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного ТЦК і СП, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи полковник Роман Боднар, передає RegioNews.
За його словами, ці люди, внесені до системи "Оберіг", офіційно перебувають у розшуку поліції. Людина потрапляє до цієї бази, якщо проігнорувала повістку, не стала на облік чи іншим способом ухилилася від призову.
"Таких осіб станом на грудень 2023 року у нас в області було 36 тисяч. За поточний рік в цю базу внесли ще три тисячі громадян. Всі ці люди офіційно перебувають у розшуку. Тому не треба дивуватися, коли когось з військовозобов’язаних зупинили на вулиці, перевірили по базі "Оберіг" і відразу примусово доставили до ТЦК", - сказав Боднар.
Він наголосив, що явка до ТЦК за викликом є обов'язковою, навіть якщо військовозобов'язаний відмовився підписувати повістку під час її вручення.
"Якщо людина думає, що не буде підписувати повістку і таким чином ухилиться, це не так. Зараз у нас працює відеофіксація за допомогою бодікамер, відбувається складання протоколу про відмову від підписання і так далі. Ми маємо право сповіщати людину будь-яким доступним шляхом будь-де: в громадських закладах, на вулиці, на підприємстві, в транспорті, за адресою проживання. Ці заходи проводяться і будуть проводитися", – наголосив представник ТЦК.
Боднар також додав, що поліція має право примусово доставляти людей, які є в цій базі, до ТЦК в порядку адміністративного затримання.
Раніше повідомлялось, що у Верховній Раді триває розгляд поправок до другого читання законопроєкту про мобілізацію. У рамках обговорення документа нардепи допускають можливість дозволити подавати ухилянтів в розшук, а також посилити адміністративну відповідальність за ігнорування повісток.