Про це повідомила голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради, очільниця партії "Слуга Народу” Олена Шуляк, передає RegioNews.
Скільки заявок на компенсацію погоджено
Депутатка розповіла, що на компенсацію за пошкоджене житло, яке потребує ремонту, подали заявки майже 80 тис. осіб. Для 48 тис. уже погодили компенсацію на суму в 5 млрд гривень. Шуляк відзначила, що кількість погоджених заявок на виплату для ремонту пошкодженого житла зросла майже вдвічі. Так, станом на 20 листопада загальна сума погоджених для 28 тис. заявників виплат склала 2,7 млрд гривень.
"Частково це пов‘язано з цим, що з початку грудня ми почали приймати заяви за компенсацію від власників пошкодженого житла, яке потребує капітального ремонту, а не дрібного. Нині на цей вид компенсації вже подалися 5,5 тис. заявників, а загальна сума погоджених компенсацій склала 1,8 млрд гривень”, - пояснила Шуляк.
Вона також наголосила, що українці, чиє житло зазнало руйнувань, бачать, що програма досить результативна, тобто грошей і нового житла від держави замість знищеного або пошкодженого, не потрібно чекати роками, або навіть десятиліттями. Про це свідчить, зокрема, і відсоток виплат - з 5 млрд гривень, які держава погодила у якості компенсації за пошкоджене житло, 82%, тобто 4,1 млрд гривень, вже перераховано заявникам.
Загалом, додала Шуляк, станом на 20 березня загальна сума всіх погоджених за програмою єВідновлення виплат перетнула позначку у 13 млрд гривень.
Кому можуть відмовити
За словами Шуляк, відмовляють у компенсації за пошкоджене житло нечасто. Зокрема, у випадках невідповідності житла умовам "єВідновлення”, недостовірної інформації про характер пошкоджень або якщо житло було відновлено за допомогою донорів. Окрім цього, подавачі заявок інколи самі від них відмовляються, адже очікують нових етапів програми.
Також зустрічаються випадки, коли житло, на компенсацію за яке подаються українці, не зареєстроване в державному реєстрі речових справ. У такому випадку рекомендують звернутися до юриста та зареєструвати нерухомість.
Категорії виплат
Шуляк додала, що програма компенсацій єВідновлення передбачає чотири категорії виплат:
Нагадаємо, раніше очільниця партії "Слуга Народу” Олена Шуляк заявила, що чверть українців, які отримали житлові сертифікати "єВідновлення" вже використали їх на придбання нової домівки. Станом на сьогодні вже 1000 українських родин придбали нове житло за кошти програми.
Також раніше голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила, що уряд ухвалив експериментальне положення щодо зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях. Першим у цьому експерименті обрали місто Мелітополь.