Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає RegioNews.
"Офіційна причина: "терміново потреба зробити комплексний звіт для Сенату США", - написав депутат у своєму Telegram-каналі.
При цьому він додав, що напередодні на засіданні погоджувальної ради чотири міністри просили прийняти низку необхідних законопроєктів.
"Зрозуміло, що без голосів "союзників" з груп, які тимчасово поїхали за кордон і не повернулись вчасно, всякі "хотілки" ОП не пройшли б…. Але там по порядку денному купу важливих інших законів були: соціальні, освітні, військові…. Як мінімум ратифікацій штук 10 було у порядку денному. Але відсутність "хотілок" одразу інтерпретували як "нічого важливого" і відмінили всі засідання", — додав Железняк.
Згодом депутат зазначив, що за два парламентські дні Верховна Рада мала розглянути 48-м законопроектів та ще 55 були на черзі на п’ятницю, однак те засідання скасували ще в понеділок.
Ірина Геращенко у свою чергу заявила, що зараз у президентській фракції "Слуги народу" формують три групи по 10 депутатів, які мають поїхати на військові позиції і зробити звіт про фортифікації "для Сенату".
Депутат Олексій Гончаренко вважає, що парламент увійшов в кризу, та зазначив, що і без таких перенесень депутати збираються на засідання 4-5 днів на місяць, хоча мали б працювати кожен другий тиждень..
"Це просто бардак. Знаєте хто більше всього подав правок до урядового законопроєкту про мобілізацію? Слуги Народу. Тобто Слуги Народу, які обирали цей уряд не погоджуються з підготовленим урядом законопроєктом. І тепер питання, а чому цю поїздку на фронт не перенести на після засідання Ради? Чому не перед засіданням? Парламент і так в найкращому випадку збирається 4-5 днів на місяць", - написав він.
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації.
Як повідомлялось раніше, до законопроєкту про мобілізацію уже подали майже 4,2 тис. поправок. Народна обраниця від партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз розповіла, скільки правок у новий законопроєкт про мобілізацію внесли депутати кожної з партій.
Новий законопроєкт про мобілізацію, зокрема, передбачає створення електронного кабінету військовозобов’язаного, а також зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Про всі пропозиції законопроєкту RegioNews розповідав у своїй статті.