Про це Гудименко розказав в інтерв'ю "Інформатору", передає RegioNews.
Гудименко порівнює війну з певним процесом, який постійно триває і розвивається в динаміці. В цьому процесі неможливо якось точно підрахувати бодай щось. Тому будь-які цифри в певній мірі є "взятими зі стелі".
"Ця цифра (500 тисяч - ред.) називалася, щоб було на що спертися. Тому що потрібні якісь цифри, які можна прорахувати, скласти бюджет. Але насправді мова йде... Ну, ця цифра, вона реально дика. Вона ні туди, ні сюди. Якби ми хотіли замінити тих, хто вибив по пораненню, хто загинув, хто в полоні, то ця цифра має бути меншою. Якби ми хотіли замінити всіх, хто воює з першого дня повномасштабки, то цифра повинна була б бути в два-три рази більшою", — впевнений Гудименко.
Що ж стосується грошей, то тут, вважає ветеран, все просто. Якщо людина не вміє користуватися грошима, то їй постійно їх не вистачатиме, при будь-яких доходах. Так само працює і з державою.
"Цифра в 500 мільярдів (на мобілізацію - ред.) - вона велика, колосальна. Дуже велика... Трохи менше третини, ніж дефіцит всього бюджету України на цей рік... Поки ми будемо тиснути на бізнес, замість того, щоб давати йому розвиватися, поки ми будемо обшуками і всім іншим відлякувати іноземних інвесторів... У нас теоретично грошей на це (мобілізацію - ред.) вистачає, але скільки ми профукуємо грошей та можливостей... Ця ситуація просто вибішує", - каже Гудименко.
Також боєць вважає, що вже давно слід перестати сподіватися виключно на західну допомогу від союзників. Перш за все, сподіватися слід на себе, сказав ветеран.
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації.
Новий законопроєкт про мобілізацію, зокрема, передбачає створення електронного кабінету військовозобов’язаного, а також зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Про всі пропозиції законопроєкту RegioNews розповідав у своїй статті.
Народний депутат Ярослав Железняк спрогнозував приблизні терміни, коли закон буде ухвалений остаточно та набуде чинності.
Також повідомлялося, що в Україні будуть надсилати електронні повістки військовозобов'язаним.
Народний депутат, голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа заявила, що цього року додаткові фінансові витрати на мобілізацію та озброєння армії можуть становити приблизно 700 млрд гривень.